Reģionālais atkritumu apsaimniekošanas centrs SIA "Liepājas RAS" 2020. gada nogalē organizēja konkursu reģiona pirmsskolas izglītības iestādēm "Zaļākā svētku eglīte 2020", informē "Liepājas RAS" Vides pārvaldības speciāliste Laima Lapiņa.

Konkursa mērķis bija veicināt pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņu un darbinieku izpratni par videi draudzīgu un atbildīgu svētku svinēšanu un atkritumu rašanās samazināšanu, jo īpaši svētku laikā.

Konkursam pieteicās 32 pirmsskolas izglītības iestāžu grupiņas no visa Liepājas atkritumu apsaimniekošanas reģiona.

Konkursa ietvaros atbilstoši nolikumam dalībnieki iesniedza prezentāciju par to, kā pirmsskolas izglītības iestādes grupā sagaida un svin svētkus, kā izvēlas un rotā egli, domājot par videi atbildīgām rīcībām, dāvanām un radīto atkritumu samazināšanu.

Iesniegtie darbi tika vērtēti pēc sekojošiem kritērijiem:
a) Bērnu iesaiste tapšanā;
b) Ideja vērsta uz radīto atkritumu samazināšanu;
c) Inovatīva, ilgtspējīga ideja (zero waste pamatprincipi);
d) Radošums.

Mūsu reģiona pirmsskolas izglītības iestādēs strādā apbrīnojami radoši pedagogi un ļoti čakli audzēkņi, kas ir gatavi apgūt dažādas jaunas lietas arī no tā, kas jau ir pieejams, tā samazinot savu radīto atkritumu daudzumu.

Konkursam atsūtītajos darbiņos bija apskatāms plašs izmantoto eglīšu rotājumu un pašu eglīšu klāsts. Katrs bija pūlējies pēc savām prasmēm un izdomas. Darbiņi ir ļoti aizkustinoši, pamācoši un radoši.

Konkursa balvu – dāvanu karti no veikala "Depo" 100 eirovērtībā – ieguva sešas grupiņas:
– Grobiņas pilsētas pirmsskolas izglītības iestāde ,,Pīpenīte'' "J. Grupa"
– Liepāja pirmsskolas izglītības iestāde "Margrietiņa" "Ķipari"
– Liepājas Kristīgā pirmsskolas iestāde "Spārītes"
– Liepājas pirmsskolas izglītības iestāde "Saulīte" "Puķītes"
– Privātsākumskola "Varavīksne" "Bitītes"
– Vaiņodes novada pirmsskolas izglītības iestāde "Zīlīte" "Mārītes"

Tiklīdz situācija valstī ļaus, reģionālais atkritumu apsaimniekošanas centrs SIA "Liepājas RAS" piedāvās pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem un darbiniekiem piedalīties bezmaksas Vides skolas nodarbībās par atbildīgu atkritumu apsaimniekošanu.

Lielu paldies vēlamies teikt audzēkņiem un pasniedzējām! Visas prezentācijas iespējams apskatīt liepajasras.lv.