Tiek iezīmētas pēdējās dienas pirms jaunā mācību gada sākuma, tādēļ brīvdienās pasākumu klāsts Liepājā ir īpaši vērienīgs un daudzpusīgs. Sākot ar ralliju, beidzot ar modi.

Kā informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas praktikante Anete Jonase, ilgi gaidītie koncertzāles "Lielais Dzintars" spāru svētki, grupas "Līvi" labāko dziesmu koncerts "Nezāles neiznīkst", "Spoku koks" atklāšana un, protams, tik populārais "Rallijs Kurzeme 2014". Šī nedēļas nogale Liepājā viennozīmīgi būs neaizmirstama!

Šodien, 29. augustā, ar atklāšanas ceremoniju pulksten 15.15 Rožu laukumā, Liepājā, sāksies Ātruma festivāla – "Rallijs Kurzeme 2014" – centrālie pasākumi. pulksten 15.45 trasē dosies vēsturisko automašīnu rallija dalībnieki, savukārt pulksten 16.30 startēs pirmā rallija automašīna. pulksten 18.05 Liepājas pilsētas ātrumposma teritorijā notiks vēsturisko automašīnu skate, savukārt pulksten 19.30, kā īpašs saldais ēdiens skatītājiem – Rallija leģendu cīņa. 30. augustā, Liepājas Tirdzniecības kanālā norisināsies Latvijas čempionāts ūdensmotosportā ātrumlaivām, bet 11.00 savu darbību sāks Bērnu rallija "Kurzeme" finālsacensības, Parka ielā. Ātruma festivāla "Rallijs Kurzeme 2014" uzvarētāju apbalvošana norisināsies sestdien pludmales bārā "Red Sun Buffet" pulksten 19.00.

Koncertdārzā "Pūt, vējiņi!" 29. augustā pulksten 19.00 mūzikas cienītājus pārsteigs grupas "Līvi" labāko dziesmu koncerts "Nezāles neiznīkst". Koncerts tiek rīkots par godu "Spoku koka" atklāšanai, kas notiks pulksten 21.00.

29. un 30. augustā no pulksten 10.00 līdz pulksten 17.00 Rožu laukumā notiks amatnieku tirdziņš. Pasākumā būs iespēja iegādāties mājražotāju izstrādājumus, koši un interesanti amatnieku darinājumus, rotājumus, suvenīrus un praktiskas lietas no koka, kalumiem, dzijas, zīda, keramikas un dzintara.

Biedrība "Helikons" sadarbībā ar Liepājas Latviešu biedrības namu aicina klausītājus un literātus uz kopā sanākšanu "Atelpa vasaras karstumā" 29. augustā 18.00, lai kopīgi lasītu dzeju, prozu un humareskas Kungu ielas radošajā kvartālā. Pasākumā skanēs arī mūzika Andra Kristsona un draugu izpildījumā.

Sporta cienītāji aicināti 29. augustā uz hokeja maču, kas norisināsies Liepājas ledus hallē. Interesenti pulksten 18.00 bez maksas varēs vērot pārbaudes spēli starp HK "Liepāja" un HK "Kurbads".    

Liepājā, radošajā telpā "Ideju Bode" un tās pagalmā norisināsies audiovizuālais festivāls "TiF", kura laikā būs iespējams dzirdēt audiovizuālās performances, gan no atzītiem un populāriem elektromāksliniekiem, gan amatieru sniegumus, kas apgūti kādā no piecām festivālā piedāvātajām darbnīcām. 29. augustā pulksten 19.00 sāksies pasākums, kas paredzēts, lai izglītotu jauniešus sava ceļa uzsākšanai elektroniskajā mūzikā. Darbnīcās jaunieši apgūs veidus un mākslinieciskās izteiksmes līdzekļus, kā arī uzzinās par elektroniskās mūzikas mākslinieku gaitām un problēmām, ar ko tiem nācies saskarties, pievēršoties elektroniskajai mūzikai.

Sestdien, 30.augustā, notiks liepājnieku ilgi gaidītais pasākums – koncertzāles "Lielais Dzintars" spāru svētku koncerts. Koncerta sākums 19.00 un tas norisināsies koncertdārzā "Pūt, Vējiņi!".     

30. augustā līdz šim vērienīgāko Liepājas modes svētku ietvaros notiks lekciju kurss "Modes industrijas loma ekonomikā un jaunākās tendences". Lekcijas vadīs Latvijā atzīti modes mākslinieki un industrijas pārstāvji. Lekciju kurss notiks Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas zālē, Alejas ielā 18, no pulksten 11.00 līdz 15.00. Svētku ietvaros Vecā ostmalā 22/24 (bijušā veikala "Māja" telpās) vairākos stāvos notiks arī vērienīga modes un stila izstāde/pārdošana "Atklājums!". Šis pasākums liepājniekiem un pilsētas viesiem dos līdz šim nebijušu iespēju vienuviet iepazīt dažādu Latvijā un ārvalstīs veidotu modes zīmolu preces, iegādāties dažādu starptautisku apģērbu un aksesuāru veikalu tīklu preces, saņemt vizuālā stila konsultācijas, iepazīt jaunākās modes tendences un piedalīties meistardarbnīcās, iespējams, iegūstot jaunu vizuālo tēlu. Taču pulksten 20.00 Liepājas teātrī notiks modes izrāde "Skaistuma simpozijs".

Liepājas Olimpiskajā centrā sestdien pulksten 11.00 notiks starptautiskais džudo turnīrs "Liepāja Open" U13 un U16 vecuma grupās. Skatītāji šīs sacensības varēs vērot bez maksas.

Sestdien Liepājas pludmalē pie pieminekļa bojā gājušajiem zvejniekiem un jūrniekiem pulksten 21.00 norisināsies pasākums "Senā uguns nakts – Ziemeļu pavasaris". Bezmaksas koncertā īpašā gaisotnē varēs baudīt Latviešu un skandināvu tautu mūziku Gunāra Rozenberga aranžējumos, kas atklās gan kamermūzikas noskaņas, gan bigbenda skanējumi.

Mūzikas mīļotāji aicināti arī uz Jūrmalas parku pie Gulbja dīķa, kur, kā jau ierasts katru sestdienu, pulksten 16.00 sāksies muzikālā pēcpusdiena. Dzīvie mūzikas vakari priecēs klausītājus arī vairākās Liepājas kafejnīcās, pludmales bāros un restorānos.

Tie, kas iecienījuši trakas ballītes, aicināti baudīt izklaides naktsklubos un pludmales bāros. pulksten 23.00 Liepājas pludmales bārā "Red Sun Buffet", kā jau minēts, notiks Ātruma festivāla – rallija "Kurzeme 2014" pirmās dienas "after–party". Sestdien pludmales bārs lutinās ar mūziku un dejām uz Cēsu alus skatuves. Taču pusnaktī norisināsies FHM konkursa "Seksīgākais dibens" fināls. Pludmales kafejnīcā "Vēju dārzs" notiks sezonas noslēguma ballīte, kurā muzicēs Ojārs Strungs un Artis Ādmīdiņš. Taču 29. un 30. augustā pludmales bārā "Hot Lounge" notiks Latvijas Freestyle Battle čempionāts.

Svētdien Jūrmalas parka bērnu laukumā pulksten 12.00 notiks labāko skolu, tādu kā Cūkkārpa, supervaroņu skola, mošķīšu akadēmijas salidojums. Bērni tiek aicināti ierasties apģērbā, kas pārstāv sev mīļāko skolu. Notiks arī sacensības starp skolu pārstāvjiem. Balvas sagaidīs visus, kas būs ieradušies atbilstošos tērpos. Pasākuma laikā tā apmeklētājus priecēs cirka priekšnesumi un īpašie viesi – Rīgas Stradiņa universitātes Liepājas filiāles audzēknes– topošās māsiņas, kuras rādīs un mācīs pirmās palīdzības sniegšanu un citas ar medicīnu saistītas lietas. Paralēli bērnu stafetēm notiks īpaša medicīniskā pārbaude bērnu vecākiem.

Kā jau ierasts svētdienās, 31. augustā, Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē pulksten 17.00 būs baudāms koncertcikla "Mūzika dievnamam" turpinājums. Tā mērķis ir ar ērģeļmūzikas plašo repertuāru pievērst uzmanību unikālajam kultūrvēsturiskajam mantojumam. Koncertciklā muzicē Latvijas un ārzemju profesionālie ērģelnieki, kas dod iespēju liepājniekiem iepazīt latviešu ērģeļmūzikas skolas tradīcijas un plašo ērģeļmūzikas repertuāru. Šīsnedēļas koncertā interesentiem muzikālu baudījumu sniegs Līga Auguste.

Pēc brīvdienām būs pienācis jau septembris un nedēļa iesāksies īpaši svinīgi gan ar dažādiem ar skolu saistīties pasākumiem. 1. septembrī, klātesot Liepājas domes un "Fazer Latvija" vadībai, Liepājā tiks svinīgi atklāts atjaunotais "Karl Fazer" pulkstenis, kas bijis neiztrūkstošs pilsētas simbols un liepājnieku satikšanās vieta jau gandrīz divdesmit gadu garumā. Pasākuma laikā liepājniekiem būs iespējams cienāties ar "Karl Fazer" šokolādi, nofotografēties pie atjaunotā "Karl Fazer" pulksteņa kopā ar mīmu, kā arī baudīt nelielu muzikālu priekšnesumu.

Liepājas mākslinieku apvienība "FonArtGroup" ("F.A.G.") visus mākslas cienītājus aicina uz gadskārtējo, nu jau trešo, izstādi ar zīmīgu nosaukumu "F.A.G. – Nr. 3" Liepājas Latviešu biedrības namā. Ekspozīcijā iekļauti apvienības biedru darbi, kas veidoti eļļas, akrila, kā arī jauktajā tehnikā.

Liepājā, galerijā "Sv. Jāzepa tornis", kas atrodas Liepājas Sv. Jāzepa katedrālē, skatāma izstāde "Liepājas vējš". Izstādes mērķis ir mākslas valodā iepazīstināt izstādes apmeklētājus ar Liepājas kultūrvidi, dabu un pašiem māksliniekiem. Galerija atvērta katru dienu no 9.00 – 18.00.

Liepājas muzejs mākslas un vēstures cienītājiem piedāvā īpaši plāšu izstāžu klāstu. Kūrmājas prospektā 16/18 apskatāma muzeja speciālistu sagatavota tematiska izstāde "Liepājas jūrnieki starpkaru periodā (1918–1940)". Tā stāsta par jūrskolas vēsturi un par Liepājas ostas darbību starpkaru periodā. Interesentiem pieejama ebreju izcelsmes franču mākslinieka Marka Šagāla litogrāfiju izstāde "Marks Šagāls. Brīnuma nojausma", Liepājas muzeja lielajā izstāžu zālē varēs apskatīt Latvijas laikmetīgā gleznotāja, Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības katedras vadītāja Andra Vītoliņa personālizstādi "Koki, krūmi un dzinēji". Liepājnieka, gleznotāja un profesora Edvīna Kalnenieka pasteļa gleznu izstādi "Rudens motīvi" varēsiet baudīt mazajā izstāžu zālē.

Liepājas muzeja ekspozīcijas "Liepāja okupāciju režīmos" telpās, K. Ukstiņa ielā 7/9 apskatāma Latvijas Tautas frontes muzeja un Latvijas Valsts arhīva speciālistu veidotā ceļojošā izstāde "Tautas vienotība ceļā uz neatkarību". Izstāde veidota kā vēsturiska retrospekcija, parādot Latvijas Tautas frontes darbību un organizētās norises.

Karostas manēžā apskatāma dokumentālu fotogrāfiju kolekcija un brīvdabas izstāde par Karostas iedzīvotājiem un Karostas arhitektūras mantojumu. Fotogrāfijas uzņēmuši un izstādi veidojuši 15 pieredzējuši Latvijas fotogrāfi un 15 jaunieši.

Tiem, kuri dod priekšroku aktīvajai atpūtai, bet nav ieinteresēti rallija vērošanā, Liepājas ledus halle piedāvā izlocīt kājas publiskajā slidotavā. Baudīt ūdens priekus, kā arī saņemt kārtīgu adrenalīna devu, varēs aktīvās atpūtas un veikborda parkā "BB wakepark". Tur pieejams kabeļu veikbords, laivu noma un SUP dēļi. Turpat darbojas arī kafejnīca, kurā baudīt kafiju vai kādu atspirdzinošu dzērienu relaksējoties.

Tos, kuriem ir vēlme tuvāk iepazīt pašu Liepāju, izbaudot mierīgu pastaigu, katru dienu pulksten 14.00 Rožu laukumā gaidīs gids ar Liepājas karodziņu rokās. Kopā ar zinošo pavadoni 2 stundu garumā varēs doties aizraujošā pastaigā pa Liepājas centru un uzzināt daudzus aizraujošus faktus par šo skaisto pilsētu.

Par šiem un vēl citiem pasākumiem var uzzināt Liepājas pasākumu kalendārā kalendars.liepaja.lv.