No 20. maija līdz 24. maijam Liepājas muzejs Kūrmājas prospektā 16/18 sadarbībā ar iecienīto modes salonu "Inka Stils" rīko īpašu performanci, lai iedrošinātu apmeklētājus atkal klātienē baudīt mākslu un izzināt vēsturi, informē Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Skangale.

Pēc pagājušās nedēļas novērojumiem cilvēki, attopoties no krīzes situācijas, visai piesardzīgi apmeklē sabiedriskās vietas un kultūras iestādes,  tostarp arī muzeju.

Taču iepriekš maijs vienmēr kā Latvijas, tā ārvalstu muzejos ir bijis īpašs mēnesis. Šajā laikā muzejus parasti piepilda starptautiskās "Muzeju nakts" akcijas aktivitāšu baudītāji un dalībnieki, bet muzeju nozarē atzīmē profesionālos svētkus, pasniedzot balvas par sasniegumiem muzeja darbā.

Lai kliedētu klusuma sajūtu, Liepājas muzejs sadarbībā ar modes salonu "Inka Stils" īpašā performancē radīs ilūziju par bezrūpīgo laiku, piepildot muzeju ar manekeniem, kas būs ģērbti mūsdienu modes salona "Inka Stils" apģērbos.

Liepājniekiem un pilsētas viesiem būs iespēja vērot šo performanci, ievērojot 2 metru distanci, bez maksas, jo, kā zināms, muzeja vēsturiskās ekspozīcias var apskatīt bez maksas. Ieejas biļete ir jāiegādājas, ja apmeklēt kādu no muzejā rīkotajām mākslas izstādēm.

Turklāt katrs no izstādītajiem tērpiem būs pieejams iegādei, tādējādi arī atbalstot vietējo uzņēmumu sarežģītajā pēckrīzes periodā.

Uzņēmums "Inka Stils" pastāv kopš 1991. gada un ir viens no pirmajiem privātajiem uzņēmumiem Liepājā. Tā īpašniece Ina Perlancika jau sākotnēji sevis radītajiem tērpiem piešķīrusi augstās modes namu cienīgu izskatu, bet tai pašā laikā padarījusi tos pieejamus plašākai auditorijai gan cenas, gan pielietošanas ziņā. Katrs šajā uzņēmumā radītais tērps tiek šūts vien dažos eksemplāros. "Inka Stila" tērpi modes cienītāju aprindās ir pazīstami visā Latvijā un arī ārpus tās.