Ceturtdien, 23.martā, pulksten 16, Liepājas 17.–19. gadsimta interjera muzejā Kungu ielā 24 Liepājas muzejs aicina uz tikšanos sadarbības partnerus, kuri vēlas iesaistīties starptautiskajā akcijā "Muzeju nakts 2023", lai apkopotu ieceres un sagatavotu programmu šā gada Muzeju naktij.

Šogad Muzeju nakts notiks sestdien, 13.maijā no pulksten 19 līdz 01 naktī, un 2023.gada Muzeju nakts virstēma ir "Radošums, radīt". Radošums un radīšana ir Liepājas kultūrvides asinsrites un liepājnieku dzīves rituma neatņemama daļa. Radošums ir arī Liepājas Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 projekta pieteikuma koncepcijas pamatā – tas ir stāsts par (ne)mieru, urdošu radošumu, lai sasniegtu izvirzītos mērķus, informē Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Rasa Zālīte.

Starptautiskā akcija "Muzeju nakts" ir laiks, kad Liepāja san no naksnīgas rosības, jo jau vairākus gadus Muzeju nakts akcijā iesaistās ne tikai muzeji, bet arī citas iestādes, organizācijas, biedrības un visi tie, kas vēlas atdzīvināt pilsētu, piedāvājot liepājniekiem un pilsētas viesiem neparastas un saistošas programmas un sastapšanās prieku neierastā diennakts laikā.

Muzeju nakts ir tradicionāls Eiropas mēroga pasākums maijā, kad vienu nakti bez maksas atver durvis lielākā daļa valsts muzeju un papildus iespējai apskatīt pastāvīgās ekspozīcijas un mākslas izstādes, piedāvā dažādas aktivitātes.

Plašāka informācija par Liepājas "Muzeju nakts" būs atrodama Liepājas Muzeju naktij veltītā lapā Facebook, kur turpināsim izvietot informāciju arī šogad, kā arī Liepājas muzeja mājas lapā. Papildu informāciju par starptautisko akciju skatīt: www.muzeju-nakts.lv un www.nuitdesmusees.fr.

Lūdzam informēt par dalību šajā tikšanās reizē pa tālruni 22 333 723 vai rakstot uz e-pastu: muzejs@liepaja.lv.