Trešdien, 7.jūnijā, pulksten 10 Liepājas muzejs Kūrmājas prospektā 16/18 uzņems adītājas no Islandes, kuras piedalīsies tautas lietišķās mākslas studijas "Liepava" etnogrāfisko cimdu adīšanas meistarklasē. Meistarklases sadarbībā ar tautastērpu centru "Senā klēts" organizē Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centrs, informē Liepājas muzeja Kurzemes tautas tērpu informācijas centra vadītāja Vineta Solovjova.

Šī ir jau divpadsmitā reize, kad tautastērpu centra "Senā klēts" eksperte Ziedīte Muze savā tūrē pa Latviju iekļauj Liepājas muzeju – no 2017. gada vairāk nekā 200 adīšanas lietpratējas no 22 valstīm ar prieku ir apguvušas Kurzemes cimdu rakstus un krāsu maģiju.

Arī šis gads nav izņēmums, kad adīšanas noslēpumus adīšanas entuziastēm no ārvalstīm turpinās atklāt tautas lietišķās mākslas studijas "Liepava" meistares. Tā kā grupā, kas Liepājas muzejā ieradīsies 7. jūnijā, ir adītājas, kuras Liepājā ierodas atkārtoti, tad viņām ir sagādāti jauni izaicinājumi adīšanā.

Novērots, ka gadu no gada starp adītājām ir arī jaunās paaudzes rokdarbnieces, tādējādi laužot stereotipu, ka adīšana ir sirmgalvju laika kavēklis. Meistarklasēs visu vecumu adīšanas entuziastes, raiti kustinot pirkstiņus, izada sarežģītus rakstus un stāsta, ka viņām adīšana esot kā meditācija.

Salīdzinājumā ar Islandes adījumiem, kuros dominē brūnais, pelēkais un baltais tonis, kā arī rakstu vienkāršība, Dienvidkurzemes cimdi pārsteidz ar krāsu un rakstu bagātību.

Meistarklases noslēgumā rokdarbnieces iepazīsies ar ekspresizstādi, kurā aplūkojama plaša Kurzemes cimdu kolekcija, kā arī dosies uz Liepājas muzeja ekspozīciju "Dienvidkurzemes ļaudis, dzīve un darbs".