Liepājas muzejā Kurzemes tautastērpu informācijas centra telpās no 23.jūlija apskatāma izstāde "Jēkabs, Anna bagātnieki, tiem aug rudzi tīrumā", kas veidota no muzeja krājumu fondiem un veltīta Jēkaba un Annas dienām, informē Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centra vadītāja Vineta Solovjova.

Saimnieka un saimnieces jeb Jēkaba un Annas dienas vairāk zināmas kā laiks, kad beidzas vasaras darbi un sākas ražas ievākšanas laiks, kā arī tirgus laiks. Jēkaba dienā – 25.jūlijā sāk pļaut rudzus un cep pirmo jaunās ražas maizīti.

Tā kā Annas diena – 26.jūlijā – ir tūliņ aiz Jēkabiem nākamajā dienā, tad arī savās tradīcijās tā praktiski atkārto iepriekšējās dienas norises. Tā ir saimnieču diena un, tāpat kā Jēkaba diena, arī tradicionāls kāzu laiks.

Šis bija laiks, lai sapostos un apciemotu attālākus radus, iegrieztos tirgū, saderētu nolūkotu līgavu.

Izstādē ir apskatāmas rotas un aksesuāri, ar kuriem lauku cilvēki rotājās, ļaudīs izejot. Ekspozīcijā izliktas īpašās derību saktas, kuras jaunie puiši dāvāja sev noskatītām līgavām.

Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centra izstāde būs aplūkojama sākot ar 23.jūliju līdz 16.augustam katru dienu laikā no pulksten 10 – 18. Ieeja izstādē – bez maksas.