Piektdien, 6.augustā, Liepājas muzejā Kūrmājas pr. 16/18, atzīmējot Latvijas un Spānijas diplomātisko attiecību simtgadi, lai tuvinātu abu valstu draudzību un sadarbību kultūras un vēstures jomā, notiks Latvijas un Spānijas starpkultūru saskarsmes diena, informē Liepājas muzeja ārējo sakaru koordinatore Linda Rozentāle–Roze.

Pulksten 16 Liepājas muzejā būs iespēja piedalīties zinātniskajos lasījumos, kur uzstāsies Dr. hist. Argita Daudze, Latvijas vēstniece Spānijā (2016–2020) ar lasījumu "Latviešu – spāņu kontakti vēsturiskā griezumā". Turpinājumā Dr.Phil. Maija Kūle, Latvijas Universitātes profesore, Filozofijas un socioloģijas institūta direktore runās par 19.gs. spāņu rakstnieku un diplomātu Anhelu Ganivetu, kura literārie darbi apsteidza spāņu modernisma uzplaukumu. Maija Kūle pievērsīsies viņa diplomātiskajai darbībai un saistībai ar Latviju.

Savukārt Latvijas Universitātes doktorants Valters Zariņš referēs par tēmu – "Spāņu filozofs Hosē Ortega i Gasets un mūsdienas". Lasījumus noslēgs tulkotāja no spāņu valodas – Signe Sirmā ar Hosē Ortegas i Gaseta darba "Masu sacelšanās" fragmenta lasījumu.

Pulksten 18 lasījumiem sekos spāņu fotogrāfa Tono Vilas izstādes "Galīcijas bākas" atklāšana Liepājas muzeja anfilādes izstāžu zālē. Izstāde Liepājas muzejā būs skatāma līdz 12.septembrim.

Sava radošā projekta ietvaros fotogrāfs apceļoja Galīcijas reģiona bākas, lai iemūžinātu fotogrāfijās un parādītu tās ne tikai kā arhitektoniskas būves, kas labi iekļaujas piekrastes ainavā, bet arī, lai atklātu to vēsturiskos aspektus. Fotogrāfijas papildina atrašanās vietas karte, apraksti par bāku vēsturi un citi interesanti fakti.

Latvijas un Spānijas starpkultūru saskarsmes dienas noslēgumā pulksten 20 Liepājas muzeja dārzā norisināsies dārza svētki Spānijas noskaņās, kur ar Spānijas Karalistes vēstniecības Latvijā atbalstu uz lielā ekrāna demonstrēs izcilā, starptautisku atpazīstamību ieguvušā godalgotā spāņu pianista Pablo Galdo klavierkoncerta ierakstu, kas veltīts abu valstu sadraudzības simtgadei.

Pasākumu kuplinās lieliskās stīgu instrumentu virtuozes – čellistes Ditas Baronas un vijolnieces Beatas Zariņas–Blaščinskas uzstāšanās ar šim vakaram īpaši sagatavotu spāņu dzīvās mūzikas programmu.

Liepājas muzeja rīkotā Latvijas un Spānijas starpkultūru saskarsmes diena notiek ar Liepājas kultūras pārvaldes un Spānijas Karalistes vēstniecības Latvijā finansiālu atbalstu.

Liepājas muzejā līdz 12.septembrim būs skatāma spāņu fotogrāfa Tono Vilas izstāde "Galīcijas bākas".