Aizvadītajā nedēļā "Arēnā Rīga" notikušajā koncertuzvedumā "Mans draugs Mārtiņš Freimanis" no biļešu ienākumiem un ziedojumiem, iegūti 22 774 lati, informē aģentūra LETA.

Koncertuzvedumā "Mans draugs Mārtiņš Freimanis", kas notika mūziķa Mārtiņa Freimaņa aiziešanas gadadienā, trīs stundu garumā tika izdziedāts, izdejots un izstāstīts simbolisks stāsts par Freimaņa unikālo dzīves redzējumu. Viņa draugi izdziedāja ne tikai populārākās Freimaņa dziesmas, bet arī tādas, kas plašākai auditorijai līdz šim nebija skanējušas.

Muzikālo priekšnesumu apmeklēja 8000 skatītāju, un visi ienākumi, atskaitot izdevumus koncertuzveduma veidošanai, tiks izmantoti tālākajai Mārtiņa Freimaņa fonda darbībai. Līdzekļi tiks izmantoti, labiekārtojot Freimaņa piemiņas vietu Aizputē, turpinot sadarbību un līdzfinansējot biedrības "Dižvanagi" projektus, organizējot jauno mūziķu dziesmu konkursu, kā arī sadarbojoties ar dzīvnieku patversmēm.

Palīdzība biedrībai "Dižvanagi" ir pirmais un lielākais mērķis, ko šogad realizēs Mārtiņa Freimaņa fonds, informējusi fonda pārstāve Agrita Bikaviņa.
Biedrība darbojas Liepājā un tās rajonā. Biedrības galvenais mērķis ir palīdzēt ģimenēm, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām. Dzīves laikā sadarbību ar "Dižvanagiem" sāka pats Freimanis, aktīvi piedaloties un organizējot pasākumus līdzekļu ieguvei.

Iepriekšējā gadā ar Mārtiņa Freimaņa fonda gādību "Dižvanagu" teritorijā tika uzcelta ēka, kurā turpmāk varēs notikt terapijas nodarbības. Šogad fonds līdzfinansēs ASV neiroloģes vizīti Latvijā.