Daļēji atverot un liberalizējot sabiedriskā transporta tirgu Latvijā, palielinātos to cilvēku īpatsvars, kas izmanto sabiedrisko transportu, jo komfortabli autobusi piesaistītu arī biznesa cilvēkus.

To tikšanās laikā Autotransporta direkcijā ar tās vadību un Satiksmes ministrijas pārstāvjiem skaidrojuši starptautiskā pasažieru pārvadātāja "Lux Express" pārstāvji, raksta LETA.

Kā biznesa portālam "Nozare.lv" skaidroja uzņēmumā, amatpersonas informētas, ka sabiedriskajam transportam ir nepieciešams vairāk pasažieru, kas "izkāpj" no personīgajām automašīnām. Piemēram, lai arī biznesa cilvēki būtu motivēti savas automašīnas vietā izvēlēties sabiedrisko transportu komforta, laika un naudas ekonomijas dēļ. Piemēram, arvien vairāk biznesa cilvēku jau tagad izvēloties "Lux Express" autobusus braucieniem starp lielākajām Baltijas pilsētām. Galvenais iemesls – tā vietā, lai sēdētu pie stūres, viņi var strādāt, sazināties ar saviem biznesa partneriem vai atpūsties.

Tāpat tirgus liberalizācija palielinātu pārvadātāju skaitu, tādējādi radot cilvēkiem plašākas iespējas izvēlēties to produktu, kas tiem liekas vispiemērotākais. Plašāka konkurence nozīmē arī lielāku patērētāju skaitu, uzsver uzņēmumā.

"Lux Express" informē, ka diskusijas laikā arī valsts iestāžu pārstāvji piekrita, ka šajā nozarē vidējā termiņā būtu nepieciešamas vairākas sistēmiskas izmaiņas. Tāpat puses vienojušās, ka sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzēji, lai rastu vispiemērotāko risinājumu Latvijas situācijai, arī tiks iesaistīti priekšlikumu sagatavošanā izmaiņām nozares regulējumā.

Kā ziņots, iebilstot pret esošo situāciju pasažieru pārvadājumu jomā Latvijā, uzņēmums no 26.augusta mēneša garumā ikvienam piedāvā bezmaksas braucienus ar autobusu no Rīgas uz Liepāju un atpakaļ.

"Lux Express" valdes priekšsēdētājs Hanness Sārpū norāda, ka esošais pasažieru pārvadājumu tirgus regulējums neveicina kvalitatīvu un mūsdienīgu pasažieru pārvadājumu jomas pakalpojumu attīstību.

Savukārt pasažieru pārvadātājs "Liepājas autobusu parks" pauž viedokli, ka reisu operators "Lux Express" ar šādu rīcību pierādot, ka tam ir virspusēja izpratne par pasažieru pārvadājumu nozari. Arī "Ecolines" valdes priekšsēdētājs Andris Podgornijs uzskata, ka subsīdiju samazināšana vai atcelšana sabiedriskajam transportam lielajos maršrutos tikai sadārdzinātu braucienus mazajos maršrutos vai tos iznīcinātu pilnībā.

"Lux Express Group" ir starptautisks pasažieru pārvadājumu uzņēmums, kas darbojas Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Polijā un Krievijā. "Lux Express Group" nodrošina biznesa klases ceļošanas pakalpojumus ar "Lux Express" zīmola autobusiem, kā arī ceļošanu par pieejamām cenām ar zemo cenu autobusu līniju "Simple Express". "Lux Express Latvija" īpašnieks ir Igaunijā reģistrēta kompānija "Lux Express Estonia".