Ceturtdien, 7.aprīlī, Rīgā, "Latvenergo" Energoefektivitātes centrā "Schneider Electric" Latvijas elektriķu čempionātā spraigā fināla cīņā tika noskaidroti Latvijas labākie elektriķi.

Par šī gada uzvarētājiem kļuva Jevgēņijs Goldblats un Deniss Fjodorovs no Rīgas. Otro vietu ieguva Maksims Ivancovs un Kristaps Bernāts-Bernhards no Rīgas, bet bronza tika liepājniekiem Kristapam Vistiņam un Guntaram Briljonokam, informē organizatoru pārstāve Ieva Lācare.

"Schneider Electric" Latvijas elektriķu čempionāts notiek jau trešo gadu pēc kārtas un ir Latvijas mērogā unikāls konkurss, kur valsts labākie elektriķi sacenšas efektīvu, inovatīvu, radošu un tehniski izcilu risinājumu izstrādē.

Šī gada čempionāta atlases kārtas notika Liepājā, Daugavpilī un Rīgā, noskaidrojot attiecīgā reģiona labākos speciālistus, kas Jūrmalā, "Latvenergo" Energoefektivitātes centrā, klātienē cīnījās par labākā Latvijas elektriķa goda nosaukumu un naudas balvām. Konkursa ietvaros komandas izlozēja individuālos uzdevumus un visas dienas garumā, liekot lietā savas praktiskās zināšanas un radošo domāšanu, veidoja iespējami efektīvākas, tehniski precīzākas, drošākas un inovatīvas elektroinstalācijas. Dalībnieku veikumu vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija seši nozares profesionāļi.

Šobrīd Latvijā ir aptuveni 3000 elektriķu. Latvijā elektriķa profesiju iespējams apgūt 8 mācību iestādēs, kas gadā nozarei sagatavo aptuveni 100 jaunus speciālistus.

"Schneider Electric" darbojas vairāk nekā 100 pasaules valstīs, nodarbina ap 150 tūkstošiem darbinieku un piedāvā integrētus risinājumus, balstoties uz tādiem tirgus segmentiem kā rūpniecība, infrastruktūra, ēku vadība un elektroapgāde, datu centri un tīkli, dzīvojamās ēkas. 2014.gadā kompānijas pārdošanas apjomi sasniedza 24,9 miljardus eiro.