24.novembrī Iecavas vidusskolā notika biedrības "Debašu centrs" rīkotais Nacionālais debašu turnīrs latviešu un angļu valodās par tēmu "Valstij ir/nav jāuzrauga informatīvā telpa internetā".

Šis turnīrs notika sadarbībā ar Latvijas Kultūras ministriju, turpinot pagājušajā mācību gadā iesākto sadarbību medijpratības jomā.

Turnīrs sapulcēja 35 komandas no 20 Latvijas skolām. Pirms tam jaunieši sacentās savos reģionos, lai labākie piedalītos valsts mēroga turnīrā. Liepāju pārstāvēja debatētāji no Valsts 1.ģimnāzijas, Oskara Kalpaka 15.vidusskolas, J.Čakstes 10.vidusskolas, Raiņa 6.vidusskolas, PIKC LMDV un Jauniešu mājas, kopumā desmit komandas.

Tēma ir aktuāla mūsdienu sabiedrībā, jo attīstoties interneta telpai, tā piesaista vairāk cilvēku uzmanību, nekā, piemēram, avīzes vai televīzija. Interneta telpa sniedz plašāku informāciju un tās variācijas, tāpēc rezolūcijas tēma arī paliek aktuāla. Daudzi jaunieši uzskata, ka tēma ir aktuāla sabiedrībā kopumā un arī jauniešu vidū. Galvenās atziņas pēc debatēm, kuras min jaunieši, ir tās, ka radusies lielāka izpratne par cilvēktiesībām, vārda brīvību, par interneta telpu, kā izvērtēt patiesu ziņu no nepatiesas. Internets nav drošs, informācija internetā ir jāizvērtē. Nevar skatīties uz vienu problēmu, tikai no vienas perspektīvas. Ir iegūta pieredze un jaunas zināšanas.

Liepājniekiem šoreiz labāk veicās angļu debatēs. 3. vietu ieguva Liepājas Valsts 1.ģimnāzija – Katrīna Viltrake, Nikola Anna Pelnēna un Rebeka Zvirbule
    
Turnīra labākā runātāja titulu ieguva Elza Indra Enkūzena (Liepājas Valsts 1.ģimnāzija) debatēs latviešu valodā un Krists Kristaps Ročāns un Agris Makarovs (O.Kalpaka Liepājas 15.vsk.) debatēs angļu valodā..