Piektdien, 2.jūnijā, Rīgas Motormuzejā, no pulksten 10 līdz 18 notika automašīnai Krastin veltītās pastmarkas pirmās dienas zīmogošana. 

"Latvijas Pasts" uzsācis jaunu pastmarku sēriju "Latvijas autobūves vēsture – Motormuzeja unikālie eksponāti", pirmo pastmarku veltot automašīnai Krastin. To būvējis latviešu autokonstruktors, liepājnieks Augusts Krastiņš 1903.gadā, un vienīgais līdz mūsdienām saglabājies automobiļa eksemplārs atrodas Rīgas Motormuzejā.

Jaunās pastmarkas Krastin nominālvērtība ir € 1,39, kas atbilst ierakstītas B klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā, un tā izdota 100 000 eksemplāru tirāžā. Līdz ar pastmarku izdota arī speciāla aploksne 1500 eksemplāru tirāžā. Pastmarkas un aploksnes dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.

Pastmarkā attēlots Rīgas Motormuzeja unikāls eksponāts – automašīna Krastin, kura 1903.gadā uzbūvēta Krastin Automobile Company Klīvlendā, ASV, un kuras autors ir latviešu izcelsmes talantīgais autokonstruktors Augusts Krastiņš. A.Krastiņš dzimis 1859.gadā Liepājā, bet 19.gs. beigās aizceļojis uz Ameriku, lai papildinātu zināšanas un gūtu pieredzi atslēdznieka un mašīnbūves profesijā.

Krastiņa dibinātais uzņēmums Krastin Automobile Company pastāvēja vien nepilnus četrus gadus, kuru laikā tika uzbūvētas aptuveni desmit unikālas un atšķirīgas automašīnas, savukārt uz pastmarkas attēlotā automašīna ir vienīgā zināmā līdz mūsdienām saglabājusies Krastin automašīna pasaulē.

Pirmo Latvijas autobūves vēstures sērijas izdevumu iespējams aplūkot šeit.

Nākamo filatēlijas jaunumu plānots izdot 16.jūnijā.