No 11.maija Liepājas Reģionālajā slimnīcā atsāktas ģimenes dzemdības, kas iepriekš tika atceltas "Covid-19" pandēmijas dēļ. Slimnīcā ir noteikta kārtība, kādā tiek nodrošināta dzemdību palīdzība dzemdētājai, ja dzemdībās piedalās dzemdētājas pavadošā persona, "Covid-19" pandēmijas laikā. Īpašu uzmanību slimnīca vēlas pievērst noteikumiem, kas jāievēro pavadošajai personai, kas kopā ar dzemdētāju uzturēsies dzemdību nodaļā, informē sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Grase.

Diemžēl pandēmijas laikā pēcdzemdību nodaļā drīkstēs atrasties tikai sieviete ar jaundzimušo, bez iespējas būt klāt partnerim. Pēcdzemdību nodaļas personāls parūpēsies par jauno māmiņu un bērnu gan medicīniskajā ziņā, gan morāli to atbalstot. Slimnīcas administrācijai ir tiesības kārtības noteikumus mainīt, ja mainās "Covid-19" epidemioloģiskā situācija un noteiktie ierobežojumi valstī un slimnīcā.

Lai ierobežotu "Covid-19" infekcijas izplatīšanos slimnīcā, pasargājot jaunās māmiņas, mazuļus un personālu no inficēšanās, bet dotu iespēju dzemdētājai būt kopā ar sev tuvu cilvēku dzemdībās, obligāti jāievēro iekšējās kārtības noteikumi.