Liepājas muzejs aicina bērnus un jauniešus izzināt Japānas kultūru caur teātra tradīcijas kabuki un tradicionālās grafikas tehnikas ukijo-e skatu punktiem, piedaloties  jaunā muzejpedagoģijas nodarbībā "Ienāc kabuki teātra aizkulisēs!", informē Liepājas muzeja muzejpedagoģe Ieva Dzintare.

Muzejpedagoģijas nodarbībās  "Ienāc kabuki teātra aizkulisēs!" tiek izzināta Japānas Edo laikmeta viena no tradicionālajām japāņu teātra formām, kas apvieno sevī dziedāšanu, mūziku, deju un drāmu, iepazīta tradicionālā ukio-e grafikas iespiedtehnoloģija.

Nodarbībā ikvienam bērnam un jaunietim caur video piemēriem tiks atspoguļota kabuki teātra izrāde un aktieru ārējā izskata sagatavošanās process pirms kāpšanas uz skatuves, sniegts ieskats ukijo-e meistara grafikas darināšanas procesā, kā arī veikti radoši uzdevumi muzejpedagoģijas darba lapās.

Tās laikā būs iespēja iepazīties ar 19.gadsimtā ražīgu un komerciāli veiksmīgu ukijo-e autoru darbiiem – Utagavas Kuņisadas (1786–1865), Tojoharas Kuņičikas (1835–1900), Utagavas Kuņijoši (1797–1861) kā arī iesaistīties radošu uzdevumu pildīšanā, veicinot izpratnes veidošanu par Japānas kultūras iezīmēm un izstādē aplūkojamo saturu.

Izstāde "Kabuki 歌舞伎. Japānas 19. gadsimta ukijo-e" Liepājas muzejā būs apskatāma līdz 27. septembrim un tajā iespējams aplūkot kabuki teātra aktieru attēlojumu Japānas Edo perioda (1603–1868)  krāsainajos kokgriezumu grafikas darbos jeb ukijo-e. Izstādē apskatāmie grafikas darbi ir Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijas sastāvdaļa un tajos redzami populārāko kabuki izrāžu attēlojumi, aktieri, dažādas kabuki dejas, krāšņi dekorēti tērpi un izteiksmīgs, aktieru emocijas paspilgtinošs grims un žesti, atspoguļojot austrumu kultūrai raksturīgās izteiksmes veida iezīmes.

Nodarbības laikā dalībnieki aicināti ievērot valstī noteiktos Covid-19 izplatības ierobežošanas pasākumus. Nodarbībā tiek lietoti personīgie darba instrumenti un materiāli. Ja tiek izmantoti muzeja koplietošanas materiāli, pēc katras nodarbības tie tiek dezinficēti.

Pieteikšanās nodarbībām zvanot pa tālruni 29605223, 63422604 vai rakstot elektroniski: ieva.dzintare@liepaja.lv; muzejs@liepaja.lv.