Piektdien, 3.jūlijā, pulksten 17 Liepājas muzeja mazajā zālē tiks atklāta Agņa Šēra fotogrāfiju izstāde "Pieturpunkti", kas tapusi, iedvesmojoties no ceļā nejauši sastaptiem cilvēkiem, situācijām un dabas ainavām, informē muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Skangale.

Fotogrāfijās dokumentētas gan Liepājas kultūrvēsturiskās vērtības, pilsētvide, notikumi, gan arī daba un daudzveidība cilvēku portretos Latvijā un citviet pasaulē.

Projekta autors Agnis Šērs fotografē vairāku gadu garumā, un jau agrāk viņa fotogrāfijas ir pamanītas un novērtētas. Fotogrāfija ar liedaga saulrietā mirdzošajiem dzintariem rotā Liepājas vides reklāmas, Liepājas suvenīrus un tūrisma bukletus.

Šoreiz Agņa Šēra fotogrāfijas veidotas kā pieturas, kurās apstājas ceļotājs, ievērojot detaļas un fiksējot nejaušus notikumus, dabas parādības, cilvēkus, ietverot fokusā to pastāvīgo mainību un vienreizīgumu – putnus, laivas, jūras ņirboņu, vēsu sarmu, mirdzumu bērnu acīs.

Dodoties tuvākos un tālākos ceļojumos, notiek satikšanās, veidojas dialogi caur fotoaparāta lēcu. Agņa Šēra fotogrāfiju varoņi ir gan latviešu bērni, gan Kiprā sastapts padzīvojis vīrs.

Izstādes kurators ir fotogrāfs Eduards Zariņš, kurš foto meistarību ir apguvis Nīderlandē, Amsterdamas augstskolā un Arnhemas Mākslas augstskolā ar Performances novirzienu, padalījies vairākos kopīgos projektos ar Eiropas foto meistariem. Šobrīd Eduards Zariņš strādā ar individuāliem projektiem, instalācijām un individuāliem pasūtījumiem.

Pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana un filmēšana, kas var tikt izmantota publicitātes nolūkos.