27.–29.maijā Liepājā varēs redzēt daudzus cilvēkus ar fotoaparātiem rokās, jo pulcēsies fotogrāfi no visas Kurzemes – piekto gadu pēc kārtas norisināsies Kurzemes Fotodienas, kas šogad pirmo reizi plānotas Liepājā. Iepriekšējos gados tās jau notikušas Kuldīgā, Ventspilī, Saldū un Talsos.

Organizatoru lomā šogad LTMKC Liepājas Tautas fostudija "Fotast" un fotogrāfu apvienība "Liepājas pozitīvs", savukārt pārējo Kurzemi pārstāv veseli trīs Ventspils klubi – "Moments", "Kaktuss" un "Kursa", Kuldīgas klubs "Divas upes", Saldus klubs "Es daru" un Talsu fotoklubs.

Sevi pierādīt fotogrāfi varēs gan individuāli, piedaloties fotokonkursā "Kurzemes smeķis", gan cīnoties par labākā kluba titulu, kas iegūs galveno balvu no "Canon IB Serviss" Liepājas filiāles. Labākās 25 fotogrāfijas individuālajā konkursā "Kurzemes smeķis" 27.–29.maijā būs apskatāmas restorāna "Spīķeris 53" telpās, kas arī būs galvenā fotogrāfu pulcēšanās vieta.

Fotodienu moto šogad ir "Liepāja trīs paaudzēs", un fotogrāfus dažādās Liepājas vietās gaida daudzi radoši uzdevumi, kas pagaidām tiek turēti noslēpumā. Balvas mini konkursiem no Aizputes Vīna darītavas un SIA "Focus Nordic".