Šodien Liepājā notiek Lāčplēša dienai un Latvijas Republikas proklamēšanas 93.gadadienai veltīti koncerti.

Pulksten 12 Liepājas Svētā Jāzepa katedrālē notiks bezmaksas koncerts "Dziesmas Latvijas, Polijas un Dievmātes godam", raksta LETA.

Pulksten 18 Liepājas Latviešu biedrības namā notiks koncerts "Pie Tēvu zemes dārgās turies klāt", kas veltīts Brīvības cīņu varoņiem un dzimtenes Latvijas 93.dzimšanas dienai. Koncertā piedalīsies mācītājs Sigurds Sproģis, koris "Nerimtība", Rucavas lauku kapela "Paurupīte", instrumentālais trio - Beata Zariņa-Blaščinska, Dita Barona, Līna Andrejeva, Imants Vanags (baritons), Inga Vlasiva un Imants Vanags.

Svētku pasākumi turpināsies līdz 20.novembrim.

17.novembrī pulksten 18 viesnīcas "Promenade hotel" Hika spīķerī notiks koncertcikla "Iededz gaismu" pirmais koncerts "Skaista mūzika trio". Koncertā piedalīsies "Trio Opera" - Svetlana Okuņa (vijole), Inga Sunepa (čells), Juris Žvikovs (klavieres).

Pulksten 19 Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē viesosies koncertprogrammas "Latviešu teātra zelta dziesmas" dalībnieki.

18.novembrī pulksten 15 Liepājas Latviešu biedrības namā Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs ielūdz uz svētku koncertu "Ir tāda zeme", kurā kopā ar dažādu paaudžu tautas deju kolektīviem aicina iedegt savas iekšējās sajūtu sveces un būt vienam veselumam, gaišām domām un vēlējumiem pildītam.

Koncertā piedalās jauniešu deju kolektīvs "Kvēle", tautas deju ansamblis "Rucavietis", vidējās paaudzes deju kolektīvi "Kvēle" un "Vaduguns", Ieva Dreimane, Laura Bluķe un Zane Bluķe, un senioru deju kopa "Sidrabvilnis".

18.novembrī pulksten 15.15 Liepājas Olimpiskā centra foajē paredzēta zīmējumu konkursa "Svētku torte manai Latvijai" apbalvošana. Savukārt pulksten 16 Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē Liepājas Bērnu un jaunatnes centra audzēkņu koncerts.

No pulksten 16 līdz 17.30 folkloras centrā "Namīns" viesosies dažādas folkloras kopas, lai kopā dziedātu "Ceļadziesmas", un pēc tam visi kopīgi aicināti doties uz 18.novembra svinībām Kārļa Zāles laukumā, kur pulksten 18 notiks svinīgs pasākums par godu Latvijas valsts 93. dzimšanas dienai ar devīzi "Un tomēr es ticu…".

Koncertā piedalīsies Latvijas Universitātes pūtēju orķestris ar latviešu tautasdziesmu un latviešu komponistu populārām dziesmām. Solisti Baiba Berķe, Nauris Indzeris, Liepājas Emiļa Melngaiļa mūzikas vidusskolas audzēkņi un koris "Laiks".

Titula "Goda un gada liepājnieks" ieguvēji būs sarūpējuši sveicienus un laba vēlējumus, kas arī tiks demonstrēti uz lielā ekrāna 18.novembra svinību laikā. Ikviens pasākuma apmeklētājs aicināts līdzi ņemt svecītes, kuras varēs aizdegt un novietot īpaši paredzētā vietā.

Pasākumu vadīs Liepājas teātra aktrise Everita Pjata un aktieris Kaspars Kārkliņš. Svinīgais pasākums noslēgsies ar uguņošanu, kurai pirmo reizi ir īpaši komponēta mūzika. Tās autors ir Kārlis Lācis.

Savukārt 18.novembra vakarā pulksten 22 klubā "Fontaine Palace" ar patriotiskām dziesmām uz skatuves kāps grupa "Sia Radikal" un pagan metal grupa "Skyforger".

19.novembrī pulksten 19 Liepājas Olimpiskā centra arēnā Imanta Kalniņa lielās dziesmas izpildīs "Turaidas roze" un Liepājas Simfoniskais orķestris. Koncertā skanēs arī leģendāri instrumentāli skaņdarbi, taču pamatā programma balstīta uz dziesmām, kas veidoja "Turaidas rozes" repertuāru 80.gadu otrajā pusē - "Trubadūrs", "Nelaid, māte, bērnus mežā", "Kas jūs esat", "Apvij rokas", "Vējš un liepa", "Svētku diena" u.c.

Pulksten 20 Liepājas Latviešu biedrības nams aicina uz "Lielo svētku balli" kopā ar grupu "Sestā jūdze".