Liepājas slimnīcā piektdien atklās runas un balss izpētes laboratoriju, aģentūrai BNS pavēstīja slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Grase.

Runas un balss izpētes laboratorija piedāvās Latvijā unikālu iespēju dziedātājiem, aktieriem, diktoriem, lektoriem un citiem interesentiem profesionāli novērtēt balss funkciju un izveidot individuālo balss karti, kas varētu kalpot kā objektīvs atskaites punkts balss attīstības darbā. Tā ir vienīgā runas un balss izpētes laboratorija Latvijā, norādīja Grase.
Laboratorijā būs pieejams visjaunākais ASV kompānijas "KayPentax" balss funkcijas novērtēšanas un attīstīšanas aprīkojums, kas dod iespēju strādāt ar balss funkcijas attīstīšanu, izmantojot vizuālo un akustisko atgriezenisko saiti. "Voice Range Profile" jeb fonotogramma ļauj izveidot balss diapazona karti, kurā ar matemātisku precizitāti aprēķinātas balss toņa augstuma un intensitātes galējās robežas, redzama pāreja no viena balss reģistra uz otru.
Multidimensionāla balss programma analizē balss skanējuma kvalitāti, sasaistot kopā skanējumu ar fizioloģiskajām norisēm balss aparātā. Elektroglotogrāfijas metode dod iespēju objektīvi novērtēt balss saišu slēgšanās kvalitāti krūšu/galvas reģistrā, dot slēdzienu par balss rezonējošo īpašību uzlabošanu.
Laboratorijas atklāšanā piedalīsies Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks, Liepājas Universitātes rektors Jānis Rimšāns, LRS valdes priekšsēdētājs Edvīns Striks, kā arī operdziedātāja un vokālā pedagoģe Karmena Radovska.

Projektu īstenojusi Liepājas Universitāte.