Slimnīcā atklāts Kurzemes Uroloģijas centrs, kurā darbojas spēcīga personāla komanda, lai reģiona pacientiem atvieglotu nokļūšanu pie urologa un sniegtu plaša spektra palīdzību.

"Esam gandarīti, ka mūsu sapņi un plāni īstenojušies, un uz 1996. gadā atvērtās uroloģijas nodaļas bāzes esam izveidojuši Kurzemes Uroloģijas centru. Šajā centrā koncentrēta visa uroloģijas slimniekiem nepieciešamā palīdzība, kā arī pieejams diagnostikai un ārstēšanai nepieciešamais tehniskais aprīkojums,” stāsta Kurzemes Uroloģijas centra vadītāja, uroloģe un onkoloģe – ķīmijterapeite Dzintra Litavniece. “Īpaši jāatzīmē, ka sadarbībā ar Latvijas Urologu asociāciju visi centra eksperti ir specializējušies jaunākajās ārstēšanas un diagnostikas metodēs,” stāsta  centra vadītāja Dzintra Litavniece.

Skarbā statistika rāda, ka Latvijas vīrieši turpina mirt no slimībām, kuras mūsdienu medicīnas iespējas ļauj sekmīgi ārstēt. 2013. gadā Latvijā ar prostatas vēzi miruši 368 vīrieši, savukārt tas diagnosticēts 814 jauniem pacientiem. No tiem 99 vīrieši prostatas vēzi konstatējuši I stadijā un ir veiksmīgi atveseļojušies. Teju puse (45%) prostatas vēža gadījumu 2013. gadā konstatēti Rīgā un Pierīgā, tomēr liels pacientu skaits jeb 21% saslimšanas gadījumu, novēroti tieši Kurzemē. “Aptuveni 80% no visiem mūsu pacientiem ir onkoloģiskas saslimšanas un tas ir ļoti augsts rādītājs,” stāsta Dzintra Litavniece.

"Statistikas dati ir graujoši un tāda vīriešu mirstība Latvijā turpmāk nav pieļaujama. Katram sevi, savu veselību un arī savu ģimeni cienošam vīrietim ir pienākums parūpēties par savu veselību. Lai prostatas vēzi atklātu laikus, no 50 gadu vecuma jebkuram vīrietim regulāri jādodas pie urologa uz pārbaudēm, tādēļ liela nozīme ir ārstniecības iestāžu pieejamībai. Jāatzīmē, ka šāds centrs vēl nav nevienā no Latvijas universitātes slimnīcām – tajā izveidots  ļoti spēcīgas ārstu kolektīvs,  nodrošināts  modernākais  tehniskais  aprīkojums plašās un skaistās telpās. Šis neapšaubāmi ir liels ieguvums gan pacientiem, kuri šeit ārstēsies, gan ārstiem, kas centrā strādās,” atzīst urologs, medicīnas zinātņu doktors, asociētais profesors un Latvijas Urologu asociācijas prezidents Egils Vjaters.

Pētījumi liecina, ka Latvijā katram desmitajam vīrietim dzīves laikā konstatē ļaundabīgu prostatas audzēju. Īpašu uzmanību savai veselībai jāpievērš arī tiem vīriešiem, kuriem brāļi vai tēvi ir piedzīvojuši prostatas vēzi. Tas ir saistīts ar to, ka prostatas vēzis var tikt pārmantots ģimenē, tā paaugstinot saslimšanas risku līdz pat divām reizēm. Nereti vīrieši aizbildinās ar laika trūkumu un bailēm, tādēļ neapmeklē urologu regulāri. Tomēr  sākotnējā vizīte, kurā norit pārrunas ar ārstu un tiek veikta PSA (prostatas specifiskā antigēna) līmeņa pārbaude asinīs, aizņem vien 15 minūtes.