Partijas "KPV LV" Liepājas nodaļas vadītājs Toms Andersons, kas vienlaikus ir arī Saeimas deputāta Ērika Pucena palīgs sabiedrisko attiecību jautājumos, portālam irliepaja.lv pastāstīja par stāvokli partijā un apliecināja, ka biedri ir apņēmības pilni startēt 2021. gada pašvaldību vēlēšanās. Iespējams, kopā ar vēl kādu politisko spēku.

Toms Andersons: "KPV LV Liepājas nodaļā šobrīd pastāvīgi darbojas ap divdesmit biedru, kuri ikdienā katrs ir savas nozares speciālisti – juristi, sociālās jomas un tūrisma pārzinātāji, pedagogi, uzņēmēji, kultūras darbinieki. Esam piesaistījuši arī vairākus reemigrantus, kuri daudzus gadus ir dzīvojuši visdažādākajās Eiropas valstīs, ieguvuši tur izglītību un pieredzi. Šie cilvēki ir ar plašāku skatījumu, inovatīvām idejām, kas palīdzēs mūsu darbam Liepājā.

Biedru skaits noteikti kļūs kuplāks pēc sestdien, 8. februārī, gaidāmā partijas kongresa, jo šobrīd jaunus biedrus nav iespējams uzņemt sakarā ar valdes pārvēlēšanu".

Kā pastāstīja Andersons, KPV LV Liepājas nodaļas birojs atrodas Peldu ielā 24, bet šobrīd telpas tiek remontētas, un paredzēts, ka tās tiks nodotas nodaļas rīcībā februāra beigās vai marta sākumā.

"Birojs būs atvērts apmeklētājiem katru dienu, pastāvēs iespēja organizēt tikšanās ar Saeimas deputātiem vai ministriem no mūsu frakcijas, piesakoties klātienē vai sūtot e-pastu: liepaja.kpv@gmail.com."

Kā atzina Andersons, Liepājas nodaļa par pašvaldību vēlēšanām sākusi domāt jau 2019. gada sākumā, kad arī uzsāka strādāt pie programmas izveides, konsultēties ar speciālistiem, nozaru pārstāvjiem, partijas biedri arī pabijuši citās Latvijas pilsētās, runājuši ar to vadītājiem.

"Esam diskutējuši par katras Latvijas pilsētas priekšrocībām un kas būtu tās lietas, kurām jāpievērš lielāka uzmanība, prioritātes, pilsētas ilgtspējīgai attīstībai".

Andersons atklāja, ka


līdz šim brīdim KPV LV uzrunājušas divas partijas, kuras arī gatavojas startēt pašvaldības vēlēšanās Liepājā.


"Tās ir partijas, kuras šobrīd pārstāvētas gan Saeimā, gan Liepājas pašvaldībā. Redzam kopēju vīziju par pilsētas attīstību".

Pēc Andersona teiktā, KPV LV Liepājas nodaļa pastāvīgi rīkojusi tikšanās Liepājas domes vadībai ar partijas frakcijas ministriem un deputātiem, "lai veicinātu komunikāciju ar parlamentu par pilsētai svarīgo uzdevumu izpildi straujākiem tempiem".

"Pateicoties "KPV LV" Liepājas nodaļai un "Nacionālajai Apvienībai", izcīnījām Liepājai republikas pilsētas statusa saglabāšanu, jaunās teritoriālās reformas ietvaros," uzsvēra Andersons.

Toms Andersons: "KPV LV ir atvērta diskusijām un sadarbībai, mums nav mērķa konkurēt ar citām partijām, mēs redzam Liepājas iedzīvotājus, to vajadzības, redzam pilsētas nākotnes iespējas, kuras dos pienesumu visiem liepājniekiem ilgtermiņā. Mēs redzam, kas šobrīd notiek Liepājā, redzam projektu izmaksas, redzam dažādas neprioritāras lietas. Mūsu mērķis ir iesaistīt ikkatru liepājnieku savas pilsētas politiskajā dzīvē, tā iemesla dēļ, ka tā ir viņu pilsēta, konstanta iedzīvotāja klātbūtne pilsētas attīstībā ir svarīga. Ir jāskaidro ekonomiskos ieguvumus, jārod kompromiss ar dažādām iedzīvotāju grupām.  Liepājas pašvaldības vēlēšanās startēsim pirmo reizi, tāpēc apzināmies, ka nebūs viegli. Uzskatu, ka Liepāja ir pilsēta ar lielu potenciālu un tā var kļūt kuplāka iedzīvotāju skaita ziņā, izpildot dažus svarīgus priekšnosacījumus.

Pateicoties bijušajam "Liepājas metalurgam", Liepāja kā pilsēta vienmēr ir asociējusies ar metālapstrādi. Kaut arī "Metalurga" vairs nav, Liepāja šobrīd ierindojas otrajā vietā metālapstrādes jomā Latvijā uzreiz aiz Rīgas. Pilsētā ir izveidojušies dažāda profila metālapstrādes uzņēmumi ar augstu pievienoto vērtību. Bet tajā pašā laikā, tas rada citus apgrūtinājumus, trūkst speciālistu šajā nozarē un ne tikai. Zinām problēmu ar zobārstiem, zinām problēmu ar bērnudārza rindām.

Mums izveidojusies laba komunikācija ar pašreizējo domes priekšsēdētāju Jāni Vilnīti.


Esam neformāli runājuši par pilsētā aktuālām prioritātēm, un nonākuši pie kopsaucēja, ka viss ir iespējams saprāta robežās, vajadzīgs tikai gribasspēks". Tiesa, diskusiju par kopīgu startu vēlēšanās ne ar LRA, ne Vilnīti neesot bijis.

Runājot par bijušo partijas biedru un valdes locekli Artusu Kaimiņu, Andersons saka: "Ir jāsaprot, ka, veidojot kādu organizāciju, būs viedokļu dažādība, un pašpasludināšanās par "monarhu" un savu noteikumu diktēšana biedriem nekad nenesīs ilgtermiņa ieguvumus. Partija ir komanda ar līderi vai līderiem, kuriem ir vīzija, tie rāda biedriem virzienu attīstībai, bet Kaimiņš redzēja tikai sevi un savas intereses. Viņa darbība attiecībā pret partiju bija destruktīva, tā paralizēja pilnvērtīgu KPV LV darbību.

Varbūt kādu dienu mēs uzzināsim Kaimiņa motīvus, kāpēc viņš pievīla savus cīņu biedrus un vēlētājus.


Šobrīd Kaimiņš ir publiski paziņojis, ka izstājas no partijas, tieši pirms partijas kongresa, tā teikt, aizgājis ar sausām kājām, jo partijas kongresā biedri gatavojās uzdot Kaimiņam daudz nepatīkamu jautājumu.

Partija šobrīd ir pārbūves procesā, tiks lemts par jaunu valdi un, iespējams, imidža maiņu, lai partija nesaistītos tikai ar viena indivīda vārdu".

Andersons apliecināja, ka partija nāks ar savu sarakstu, "un kandidātu loks mums ir". Par mēra kandidātu vēl ir pāragri runāt, atzina nodaļas vadītājs, līdz tam vēl esot jāpaveic gana daudz sagatavošanās darbu.

"Ir varianti, bet vai tas būs kāds no esošā biedru saraksta, vēl nevaru nedz apstiprināt, nedz noliegt. Tā noteikti būs personība ar saimniecisku izpratni. Pašvaldība, atšķirībā no Saeimas, nozīmē saimniecisku darbu".