Piektdien, 31.martā, un sestdien, 1.aprīlī, gaidot Lieldienas, Liepājas 17.–19. gadsimta interjera muzejā "Hoijeres kundzes viesu nams" notiks radošās meistardarbnīcas, kur varēs izveidot savu šokolādes Lieldienu zaķi, sasiet pūpolu buntīti un izgreznot kartona zaķi, informē Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Rasa Zālīte.

Šokolādes zaķa gatavošanai tiks uzmantota autentiska 19. gadsimta metāla forma Lieldienu zaķu atveidā, kas pērn uz Liepāju atceļoja no Nīderlandes, kur Liepājas muzejs to iegādājās kolekcionāru gadatirgū, veidojot Liepājas 17.–19. gs. interjera muzeju "Hoijeres kundzes viesu nams", Kungu ielā 24.

Šokolādes darbnīcas Liepājas 17.–19. gs. interjera muzeja Stenderu ģimenes nama bēniņos, Kungu ielā 24, notiks divas dienas – piektdien, 31.martā, pulksten 16.30, kā arī sestdien, 1.aprīlī, pulksten 11, 13 un 15.

Sestdien par muzikālo noformējumu gādās Liepājas bērnu un jauniešu vokālās studijas.

Tradicionālais Lieldienu gardums – zaķis – nāk no vācu tradīcijas "Osterhase" (Lieldienu zaķis). 19. gadsimtā, attīstoties šokolādes izgatavošanas un kausēšanas tehnikai, īpašās metāla formās sāka veidot Lieldienu zaķa šokolādes figūriņas. Lieldienu zaķis bija atdzimšanas simbols, un runāja, ka tas dēj olas.

Katram meistardarbnīcu dalībniekam būs iespēja arī nobaudīt karsto šokolādi un Hoijeres nama stāstnieku pavadībā dodies ekskursijā pa Liepājas 17.–19. gs. interjera muzeja otrā stāva ekspozīciju. Ekskursijā varēs uzzināt vairāk par Stenderu dzimtu un unikālajiem 19.–20. gs. interjera priekšmetiem.

Šokolādes zaķu darbnīcā vietu skaits ierobežots. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. 29605223 vai e-pastā muzejs@liepaja.lv. Maksa vienai personai – 5 eiro.

Visas dienas garumā "Stendera konditorejā" un "Hoijeres krogā" par atsevišķu samaksu būs iespēja iegādāties kafiju, tēju, kūciņas un citas gardas riktes.

Informējam, ka pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana un video filmēšana. Iegūtie materiāli tiks izmantoti pasākuma publicitātes nolūkos, Liepājas interjera muzeja un Liepājas muzeja mājas lapas un sociālo tīklu kontos.