Karostas un Liepājas gide Sarmīte Stepane laidusi klajā savu pirmo grāmatu, kurai dots nosaukums "2Q2Q", informē Karostas glābšanas biedrības valdes locekle Monta Krafte.

Autore par savu grāmatu: "Grāmatā ir īsi stāsti par mani pašu, lietām, vietām, sajūtām un gadalaikiem. Var teikt, ka tie ir stāsti ar pasaku piesitienu, tāpēc tos var nosaukt par "pakasiņām" lieliem un maziem. Izlasi, un tie pakasīs tavu sirdi vēl kādu brīdi."

Stāsti tapuši pēdējo gadu laikā, bet apkopoti karantīnas laikā. Tāpēc grāmatai dots tāds nosaukums – "2Q2Q". Daži stāstiņi ir pārtulkoti krieviski. Sarmītes tēvs ir latvietis un mamma - kubaņas "kazačka". Sarmītē ir asiņu sajaukums, viņa vienlīdz labi pārvalda abas valodas.
Sarmīte Stepane ikdienā vada ekskursijas Karostas cietumā, viņas specializācija un interese - militārā vēsture un militārais mantojums. Sarmīte nav pirmā no Karostas cietuma kolektīva, kas izdod grāmatas. Vairākas grāmatas izdevis vēstures pētnieks Juris Raķis.

Jauno grāmatu var iegādāties Karostas cietumā, www.ezerrozes.lv un Jāņa Rozes grāmatnīcās. Izdevējs – "Ezerrozes grāmatas". Grāmatas vāku rotā tēlnieka Egona Peršēvica betona kuģīšu armāda, ko fotogrāfijā ietvēris fotogrāfs Jānis Vecbrālis.