Svētdien, 19. jūlijā, Lāčplēša dārzā Karostā tika atklāts jaunu futbola laukumu, ko karostnieki veidoja pašu rokām, informē biedrības "Karostas mantojums" vadītājs Mārcis Dejus.

Tur visu pēcpusdienu tika rūcināts motorzāģis, jaukts betons. Jaunieši raka pamatus vārtiem un soliņiem. Bērni aizpildīja robežlīnijas ar smiltīm un līdzināja laukumu. Katram bija ko darīt. Kāds no laukuma veidotājiem atzina: "Ir tāda sajūta, ka šis laukums šeit vienmēr ir bijis. Tas tik labi šeit iederas."

Karostas 1.kausa izcīņas laikā bija sanākuši ap 80 cilvēku, visvairāk jauniešu. Asā sešu komandu turnīrā uzvarēja Oļega Volkova komanda un ieguva īstu kausu. Jaunajā laukumā rosība saglabājās līdz pat pulksten 23.30 sportiskā un draudzīgā noskaņojumā.

Baptistu sludinātājs un biedrības "Karostas mantojums" vadītājs Mārcis Dejus, jūnijā aptaujājot dažādus vadītājus, secināja, ka jauniešiem pietrūkst brīvā laika pavadīšanas vietu. Viņš iesniedza ieceri Liepājas domes rīkotajā NVO projektu konkursā un guva nepieciešamos līdzekļus un atļauju. Procesa laikā labvēļi dāvināja arī metāla futbola vārtus un Oskars Kadiķis – tīklu vārtiem. Darba organizēšanā iesaistījās daudzi brīvprātīgie arī Gints Ročāns, 15. vidusskolas direktors, kurš laukumā sastapa daudzus savus audzēkņus.

Jaunieši jau ir izteikuši interesi par nākamo turnīru, kas varētu notikt augustā.