Papildināts. Šorīt pulksten 7.22 no Liepājas jahtu centra savā trešajā mēģinājumā no Liepājas ar vējdēli aizbraukt līdz Gotlandei devās pazīstamais burātājs Jānis Preiss.

Kā Preiss pastāstīja portālam, ceļojums varētu aizņemt aptuveni astoņas stundas. Pirmdienas rīts izvēlēts vislabvēlīgāko laika apstākļu dēļ – nebūs lielu viļņu, kas viņam lieguši pabeigt distanci iepriekšējās reizes, un līdzēs arī pavējš. Sportists paredzējis savu unikālo burājumu pabeigt Gotlandes ostā Slitē, kas no Liepājas atrodas nedaudz vairāk kā 180 kilometrus tālu.

Patlaban jūrā pūš dienvidaustrumu vējš un vēja ātrums ir 14 mezgli. Pašlaik esot grūti prognozēt, cik stundas prasīs 180 kilometru garais posms atklātā Baltijas jūrā, jo trasei ir mainīgs vēja ātrums. Iepriekš prognozēts, ka galamērķi, Slites ostu Gotlandes krastā Preiss varētu sasniegt jau šovakar.

Līdz šim nevienam Latvijas burātājam šāds maršruts nav izdevies. Arī Preisam šis būs trešais mēģinājums sasniegt izvirzīto mērķi.

Sportistam līdzās šo ceļu veiks jahta ar pavadošo komandu astoņu cilvēku sastāvā, no kuriem daļa ir filmas par šo braucienu veidotāji. Uz klāja līdzi paņemtas trīs buras, gatavojoties nepastāvīgajiem Baltijas jūras laika apstākļiem. Uz klāja atrodas arī sportista asistents, kurš brauciena laikā sekos līdzi sportista veselības stāvoklim, veiks mērījumus un dos norādījumus.

Pirms došanās ceļā Preiss saņēma Liepājas karogu un novēlējumus no domes priekšsēdētāja Ulda Seska, bet pasākuma svinīgumu pastiprināja arī divu viņa vietnieku Gunāra Ansiņa un Jurija Hadaroviča klātbūtne. Liepājas dome nav šī brauciena sponsors, jo organizētāji nav griezušies ar šādu lūgumu domē, portālu informēja sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Ķēde.

Piedāvājam Preisa izbraukšanas no Liepājas jahtu centra fotogaleriju.