Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā sadarbībā ar Liepājas Leļļu teātri 11.martā no pulksten 13.00 līdz 15.30 aicina skolēnus, drāmas pedagogus, rakstniecības studentus, skolas tēatra un amatierteātra kustības dalībniekus pievienoties meistarklasei "Ikviens ir stāstnieks. Stāstu veidošanas meistarklase iesācējiem". Meistarklasi vadīs aizrautīgs stāstnieks un stāstniecības pedagogs Jākobs Elofsons (Jakob Elofsson) no Zviedrijas. Meistarklasei iespējams reģistrēties līdz 8.martam, informēja Liepājas Leļļu teātra sabiedrisko attiecību vadītāja Ieva Hmieļevska.

Jākobs  Elofsons meistarklases dalībnieku vērtējumam piedāvās aizraujošus stāstus no visas plašās pasaules, kā arī iepazīstinās ar dažādām stāstu veidošanas tehnikām. Meistarklases dalībnieki izzinās, kā veidot pārliecinošu stāstu, kā aizraut savu auditoriju, apgūs retorikas paņēmienus un saņems ieteikumus, kas piemērojami gan stāstu un runu veidošanai, gan ikdienas prezentācijām un darbam teātrī. Tāpat meistarklases vadītājs piedāvās interaktīvus vingrinājumus, lai trenētu un uzlabotu dalībnieku iztēli, stāstu stāstīšanas struktūru. Bezmaksas meistarklasē, kas notiks angļu valodā, aicināti piedalīties jaunieši, kuri vēlas izkopt savu publiskās uzstāšanās mākslu, laipni gaidīti jaunieši, kuri iesaistīti skolēnu teātra un debašu kustībā, tāpat drāmas pedagogi un amatierteātra kustības dalībnieki, raksniecības studenti un citi, lai mācītos stāstus stāstīt aizraujošāk un pārliecinošāk.

Jākobs Elofsons ir jauns, tomēr ļoti pieredzējis un aizrautīgs stāstnieks un pedagogs, kurš dzīvo Zviedrijas dienvidos. Viņa aizraušanās ar stāstniecību sākās pusaudža gados, kad vasarās strādāja par stāstnieku un gidu Leģendu muzejā Lungbijā (Ljungby), kas UNESCO uzraudzīts, aizsargā un ceļ godā zviedru mutvārdu tradīcijas – pasakas, teikas un citu mutvārdu folkloru. Jākobs studējis aktiermākslu Vīksas tautskolā, pēc tam reliģiju un filozofiju Upsalas Universitātē, vēlāk pievērsies skolotāja karjerai, mācot teātra mākslu, mūziku un sociālās zinības. Tomēr aizraušanās ar stāstu stāstīšanu viņu atvedusi atpakaļ pie darba leģendu muzejā, kur no jauna iespējams atklāt stāstu veidošanas mākslu.