Lai pavasari sagaidītu veselīgi un ar jaunām zināšanām, projekta "Liepāja.Vesels.Aktīvs.Laimīgs" ietvaros iedzīvotājiem ir iespēja apmeklēt trīs nodarbību ciklu "Veselīga uztura meistarklases", kur pieredzējušu uztura speciālistu vadībā gūt teorētiskas un praktiskas zināšanas par veselīga uztura pamatprincipiem, informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Pilsētas iedzīvotāju ērtībām veselīga uztura meistarklases tiks organizētas brīvdienās. Pirmā meistarklase norisināsies 25. martā no pulksten 10 līdz 17 Liepājas Bērnu un jaunatnes centra struktūrvienības "Jauniešu māja" telpās, Kungu ielā 24. Meistarklases ietvaros notiks trīs nodarbības, kuras vadīs uztura speciāliste Alise Kindzule. Katrā meistarklases nodarbībā tiks iekļauta gan teorētiskā sadaļa, gan praktiska gatavošanas meistarklase, kur dalībnieki apgūs sezonālas, veselīgas un salīdzinoši ātri pagatavojamas receptes.

Galvenās nodarbību tēmas, kas tiks aplūkotas meistarklasēs, ir uzturs fiziski aktīvajiem, uzturs dažādu hronisko slimību profilaksei, imunitātes stiprināšanai, kā arī uzturs grūtniecības laikā. Dalībnieki uzzinās par uztura stratēģijām un uzturvielu kombinācijām zarnu veselībai, hormonālajam līdzsvaram un vispārējai veselībai. Nodarbībās tiks sniegti arī tādi praktiski padomi kā uzglabāt un saldēt produktus, kā pareizi iepirkties un orientēties produktu klāstā.

Meistarklasēs dalībnieki apgūs dažādas desertu, uzkodu, salātu, zupu, dzērienu un citas receptes. Zināšanu nostiprināšanai dalībniekiem tiks nodrošināti izdales materiāli, kas saturēs būtiskāko informāciju par nodarbībās apskatītajām tēmām un meistarklasē gatavoto ēdienu receptes.

Nodarbības ir bez maksas un visi nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti. Vietu skaits ir ierobežots, tādēļ nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, aizpildot anketu: ej.uz/UzturaMeistarklases_1  

"Veselīgs uzturs un dzīvesveids nav stāsts par diētām, kādu produktu vai to grupu izolēšanu no uztura. Tas nav tikai par pārtiku un sportu, bet par attieksmi un mīlestību pret sevi. Jo dzīvesveida izmaiņu mērķis nav zaudēto kilogramus skaits, bet gan baudāma, veselīga dzīve, kas tiek iegūta pārmaiņu procesā. Tās ir jaunas atklāsmes par sevi. Apzinātība, klātesamība, mīlestība." saka uztura speciāliste Alise Kindzule.

Nodarbības organizē Liepājas valstspilsētas pašvaldība sadarbībā ar SIA "Divi gani". Pasākuma laikā var tikt veiktas fotofiksācijas ar mērķi nodrošināt projekta publicitāti.

Kopumā šī gada laikā plānotas deviņas veselīga uztura meistarklases. Par nākamajām informācija sekos.

Nodarbības tiek finansētas Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2/16/I/088 "Liepāja.Vesels.Aktīvs.Laimīgs" ietvaros.

Papildu informācija, sazinoties ar Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļu, e-pasts: veseliba@liepaja.lv.