Sestdien, 14. oktobrī, no pulksten 11 Liepājas 17.–19. gadsimta interjera muzejs "Hoijeres kundzes viesu nams" Kungu ielā 24 aicina uz "Maizes dienu", kad pie maizes krāsns rosīsies maiznieks Aivars Ozols, bet Hoijeres krogā par lustīgu noskaņu gādās mūziķi Julgī Stalte un Ēriks Zeps, portālu informēja "Hoijeres kundzes viesu nama" klientu apkalpošanas speciāliste Terēze Fuglica.

Jau par tradīciju kļuvusī Maizes diena Hoijeres namā iesāksies, kad maiznieks Aivars Ozols izkurinātajā maizes krāsnī, kas mūrēta atbilstoši 17. gadsimtam, ar atsevišķu krāsns skursteni, kas pieguļ slīpajam manteļskurstenim, liks maizes kukulīšus izgatavotus no dabīgā ierauga pēc sentēvu receptēm.


Foto: Kārlis Volkovskis


Maizes dienā ikvienam interesentam būs iespējams ne tikai sekot līdzi maizes cepšanas procesam, bet arī uzdot maizniekam sev interesējošus jautājumus. Gatavā maize degustēšanai un iegādei būs pieejama no pulksten 12.

Savukārt par Maizes dienas muzikālo noskaņu Hoijeres krogā no pulksten 12.30 rūpēsies etnomūziķi Julgī Stalte un Ēriks Zeps. Julgī ir zināma ne tikai kā folkloras kopas "Skandinieki" vadītāja un Ēriks kā akardeonists un postfolkloras grupas "Rikši" līderis, bet abi ir arī apvienojušies un muzicē zem nosaukuma "TKP/tā kā pērn".

Maizes dienā ikviens interesents tiek aicināts apmeklēt arī 17.–19. gadsimta interjera muzeja ekspozīcijas, ļaujot sev iejusties gadsimtus senā pagātnē. Muzeja apskate – 3 eiro. Hoijeres kundze aicina!

Informējam, ka pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana un video filmēšana. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti pasākuma publicitātes nolūkos, Liepājas interjera muzeja un Liepājas muzeja mājas lapas un sociālo tīklu kontos.