Uzņēmuma „Liepājas metalurgs” muzejā apskatāma strādājošo brīvajā laikā tapušo rokdarbu un citu darinājumu izstāde.

Izstāde, kas atvērta tik tikko un, pēc muzeja vadītāja Jaropolka Dorenska sacītā, būs apskatāma vismaz divu mēnešu garumā, atspoguļo rūpnīcas strādnieku daudzveidīgos vaļaspriekus. Izrādās, cilvēki, kuri ikdienā strādā ar metālu, talantīgi prot darboties arī pavisam citās jomās.

Eksponātu vidū ir fotogrāfijas, eļļas gleznas, akvareļi, zīmējumi, no sīkām pērlītēm veidoti ziedi un pat ziedu buķetes, brīnišķīgas gleznas, kas izšūtas krāsainiem diegiem, asprātīgi darinājumi pat no lielveikalu reklāmu izdevumiem un cita žanra darbi, lielākā daļa no kuriem darināti nesen, taču, piemēram, daži plaši pārstāvētā

Eduarda Kaplana darbi tapuši pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados, un ļauj saskatīt, kā mainījies mākslinieka rokraksts. Ir darbi, kā dažas no izšūtajām gleznām, kas tapuši ļoti ilgi, pat divus gadus.

Frēzētājs, ekonomiste, kvalitātes tehniķe, laborants, apkopēja, namdaris, metāla novācējs – šādu un tamlīdzīgu profesiju pārstāvji ir visi četrpadsmit izstādes autori Elmārs Līnis (kopā ar Indru Lauri), Jeļena Krilova, Laima Tiltiņa, Ieva Feldmane, Olga Poļežaičenko, Valdis Metenis, Tatjana Trofimenko, Ilze Zandere, Sandra Dievina, Ruslans Briedis, Viktors Pogorelovs, Aleksands Šiškin, Anželika Mamčuka un pensionētie metalurgi Marija Bokuma un Eduards Kaplans.