Sestdien, 28. oktobrī, Latvijas piļu un muižu asociācija rīko ikgadējo akciju "Leģendu nakti", aicinot piedzīvot un izzināt Latvijas pilis un muižas, kā arī uzzināt dažādus vēstures notikumus, leģendas un stāstus, kas atklājušies restaurācijas darbu laikā. Uz akcijas pasākumiem aicina arī Dižlāņu, Apriķu un Kazdangas muižas, informēja Dienvidkurzemes novada sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Elbere.

Vecpils Dižlāņu muižā pulksten 14, "Leģendu nakts" ietvaros, barons fon Minhauzens un Jakobīne atklās muižas medību istabu, kuras tapšanā artavu sniedzis arī Vecpils mednieku kolektīvs.

"Medību tradīcijas Vecpilī ir vairāk kā simts gadus senas. Kā vesta leģendas, tad agrāk muižas dāmas tērzēja tējas istabā, bet kungi tajā laikā devās medībās. Vecpilī joprojām ir aktīvs mednieku kolektīvs ar senām saknēm vēsturē, jo pirmais mednieku kolektīvs šeit dibināts pirms 102 gadiem. Tāpēc arī vēlējāmies izveidot medību istabu, kas godinātu šo tradīciju," stāsta Vecpils pagasta kultūras pasākumu organizatore Inta Dreimane.

Pēc istabas svinīgās atklāšanas ar medību suņu paraugdemonstrējumiem viesosies Latvijas dāmu mednieču kluba pārstāve, medniece un medību suņu popularizēšanas entuziaste Kate Šterna. Medniekiem lūgums ņemt līdzi savus medību suņus. Pulksten 17.30 vīri aicināti pievienoties vakara medību zolītei, bet dāmas – kulinārijas meistarklasē ar Ausmu Štāli, degustējot un gatavojot mednieku "zacenītes", ābolu čatniju un ugunskura zupu. Pasākuma noslēgumā mednieku balle ar muzikantu Arvi. Medniekiem ieeja ballē bez maksas.

Kazdangas muižā no pulksten 12 ikviens interesents aicināts uz pārgājieniem "Dieviņam pa pēdām" Kazdangas vēsturiskajā apbūves centrā un tā parka daļā, izzinot Kazdangas un parka vēsturi, kā arī iepazīstot parka kokus, izmantojot Kazdangas parka "dieviņa" (skolotāja Jāņa Mežsētas) apkopotos materiālus.

Savukārt Apriķu muiža no pulksten 19 aicina izbaudīt vēlā rudens vakara muižas romantiku ar stāstiem, pastaigām, sajūtām un uzdevumiem sveču un lāpu gaismā, akcentējot un iedzīvinot skaistās muižas leģendas. Par muzikālo noformējumu parūpēsies vijolnieks Edgars Ziņģis.

Pilnu pasākumu programmu skatīt Dienvidkurzemes novada mājas lapā.

Ar visiem akcijas "Leģendu nakts" dalībniekiem aicinām iepazīties Latvijas piļu un muižu asociācijas mājas lapā.