Sestdien, 16. februārī, Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18 tiks atvērta cimdu izstāde "Cimdotā Kurzeme".
Izstādes atvēršanas pasākums notiks vienlaicīgi ar Liepājas muzeja Kurzemes tautas tērpu informācijas centra organizēto radošo darbnīcu cikla "Raibus cimdus apsolīju" 3. nodarbību, informē Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Anita Urkauska.
Kā pastāstīja Liepājas muzeja Kurzemes tautas tērpu informācijas centra vadītāja Lia Mona Ģibiete izstādē būs redzami gan seno cimdu pirmsākumi no Liepājas muzeja krājuma – dažādi vēsturiskie, etnogrāfiskie raksti, kā arī mūsdienu meistaru adītas cimdu kopijas un jaunrades, izmantojot cimdos pērles, batikojumus, izšuvumus, filcu, dzintaru un citus materiālus un tehnikas.
"Cimdotajā Kurzemē" būs skatāms dažādu Kurzemes Tautas lietišķās mākslas studiju un citu adīšanas meistaru grupu veikums no Kuldīgas, Druvas, Ances, Ventspils, Liepājas, Cīravas, Sabiles, kā arī vairāki individuālo meistaru darbi, kopumā vairāk kā 400.
Īpaši ir padomāts par izstādes mazajiem apmeklētājiem, kuriem, iedvesmojoties no krāšņajiem cimdiem, visas izstādes laikā būs iespēja zīmēt un krāsot savu cimdiņu.
Lietišķās mākslas mīļotājus un čaklus adītājus noteikti iepriecinās arī Kurzemes adīšanas meistaru ziemas noslēguma izstādes pasākums 30. martā Liepājas muzejā, kas tiks atzīmēts ar vairākām specifiskām lekcijām un radošajām darbnīcām bērniem.
Savukārt, tiem izstādes apmeklētājiem, kas prot ne tikai priecāties par citu radīto, bet arī paši aizrautīgi ada, pulksten 12, piesakoties pie Kurzemes tautas tērpu informācijas centra vadītājas Lias Monas Ģibietes pa tālruni 29144696, būs iespēja apgūt jaunas adīšanas prasmes.
Radošo darbnīcu cikla "Raibus cimdus apsolīju" 3. nodarbību vadīs Liepājas Tautas lietišķās mākslas studiju "Liepava" adīšanas meistare Sandra Brūna, kura mācīs dažādas dūraiņu adīšanas tehnikas un variācijas, ieskaitot dubultos dūraiņus.
Cikla ietvaros kopumā paredzētas sešas radošo darbnīcu nodarbības, kurās cītīgas adītājas varēs apgūt jaunas zināšanas, apskatīt spilgtus šīs amatniecības mākslas piemērus kā arī gūt iedvesmu un jaunas idejas savu darbu radīšanai.
Turpmāko nodarbību gaitā ir paredzēta pirkstaiņu adīšana, rotāšana, izšūšana un pērlīšu adījumi. Šī nodarbību cikla pasākuma tēma, gluži kā vadītājas, mainās, sniedzot apmeklētājiem iespēju katrā nodarbībā iemācīties ko jaunu.