3. maijā pulksten 13 Liepājas muzejā notiks sarīkojums skolu jaunatnei, kas veltīts 1990. gada 4. maija Latvijas neatkarības deklarācijas pasludināšanas 22. gadadienai.

Kā portālu informēja Liepājas muzeja galvenā speciāliste Sandra Šēniņa, skolēni K.Ukstiņā ielā 7/9 varēs noskatīties dokumentālo filmu "1990. gada maijs” un uzklausīt toreizējo Latvijas PSR Augstākās Padomes deputātu, liepājnieku Jāņa Lagzdiņa, Linarda Muciņa un Arnolda Bērza komentārus un atmiņas par to gadu notikumiem. Pasākumu kuplinās mūziķis un bijušais tautfrontietis Juris Pavītols.

Pēc pasākuma bijušie tautfrontieši dosies uz kapsētu, lai godinātu nu jau aizsaulē aizgājušo vienu no LTF Liepājas nodaļas dibinātājiem un Augstākās padomes deputātu, vēlāk labklājības ministru un Liepājas pilsētas mēru Teodoru Eniņu.

Lūdzu rezervēt vietas, iepriekš piezvanot pa tālruni 63420274 vai 29605223

Uzziņai: Latvijas PSR Augstākās Padomes Deklarācija Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu ir dokuments, ar kuru 1990. gada 4. maijā tika atjaunota Satversmes sapulces 1922. gada 15. februārī pieņemtā Latvijas Republikas Satversme. Šī deklarācija pasludināja 1940. gada 17. jūnija PSRS militāro agresiju par starptautisku noziegumu, kā rezultātā vardarbīgi tika pārtraukta Latvijas valsts pastāvēšana, un atjaunoja Latvijas Republikas suverenitāti.

Deklarāciju pieņēma LPSR Augstākā Padome, kurā 1990. gadā tika ievēlēts 201 deputāts. Lai likumdevēji nobalsotu par deklarāciju "Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu", bija nepieciešams 2/3 no deputātu skaita atbalsts jeb 132 balsis.

Ar 138 balsīm "par", 0 "pret" (deklarāciju neatbalstošie deputāti balsojumā nepiedalījās) un 1 "atturas" Augstākā Padome to pieņēma. Tika pasludināts pārejas posms no Latvijas Republikas Augstākās Padomes līdz 5. Saeimas sasaukšanai.

Deklarācijas pieņemšanas laikā pie Augstākās Padomes ēkas (tagad Saeimas ēka) pulcējās liels neatkarības atbalstītāju pulks, un deputāti pēc pozitīvā balsojuma tika ar sajūsmu sagaidīti Jēkaba ielā.