Ceturtdien, 27.aprīlī, norisināsies informatīvs pasākums par Karostas kanāla kultūrvēsturisko un dabas mantojumu un Karostas kanāla sanācijas darbiem. Liepājas iedzīvotājiem un viesiem vēsturnieka Jura Raķa pavadībā būs iespēja izzināt Karostas kanāla noslēpumus un vērot sanācijas darbu norisi, informē Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.

Karostas informatīvās dienas apmeklētāji aicināti 27.aprīlī pulcēties pulksten 11 Zemgales ielā 2/12 pie Karostas manēžas, lai vēsturnieka Jura Raķa aizraujošā stāstījuma pavadībā uzzinātu gan par kultūrvēsturisko, gan dabas mantojumu. Tiks prezentēti informatīvi materiāli, demonstrēta dokumentāla īsfilma par Liepājas Karostas mantojumu, par Karostas kanāla vēsturi un būs iespēja piedalīties pastaigā pa kanālam pieguļošajām teritorijām, lai klātienē vērotu sanācijas darbu procesu. Pasākuma noslēgumā apmeklētājus ekskursijā pa kanālu izvizinās kuģītis piedāvājot pavisam jaunu ieskatu uzsāktajos vides uzlabošanas darbos.

Ar informatīvās dienas palīdzību aicināsim liepājniekus un viesus ieskatīties Liepājas Karostas vēsturē caur pašu liepājnieku atmiņām, apzinoties šī kultūrvēsturiskā un dabas mantojuma nozīmes tecējumu cauri laikiem. Liepājas Karosta sniedz unikālu ieskatu Latvijas un Liepājas vēsturē. Tās dabas un kultūras mantojums, kurš arī mūsdienās Liepājniekus nodrošina ar dažādiem rekreācijas un vidi regulējošiem pakalpojumiem, ir saudzējama vērtība.

Mūsdienās Liepājas Karostas teritorija kļūst par aizvien nozīmīgāku Liepājas sociālekonomisko un sadzīves daļu, tāpēc ar projekta palīdzību veiktie kanāla attīrīšanas darbi ļaus vietējiem iedzīvotājiem un tūristiem baudīt Karostas vērtības tīrākā un kvalitatīvākā vidē, veicinot tās ūdens ekosistēmu atjaunošanos un piesārņojuma mazināšanos. Pasākums ir jau 3. informatīvā kampaņa Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes projektā "Vēsturiski piesārņotas vietas Liepājas ostas Karostas kanāla sanācijas darbi".