Koncertzālē "Ave Sol" Rīgā 5.janvārī notiks Latvijas dvīņu muzikālās kustības svētki – dvīņu koncerts "Zvaigzni ieraudzīt", kurā dziedās arī divi brāļi – liepājnieki.

Koncerts ir Gintas Āriņas vadītā bērnu vokālā ansambļa "Dvīņi" 16 gadu dzimšanas dienas pasākums, kas reizē ir arī visas Latvijas dvīņu muzikālās kustības svētki, informē aģentūra LETA.

Koncerta programmā valdīs ziemas, gaismas, svētku un mīlestības tēma. Skanēs Jāņa Lūsēna, Mārtiņa Brauna, Valta Pūces, Nika Matvejeva, Aigara Grāvera, Tomasa Kleina un citu latviešu un arī ārzemju autoru darbi, tiks izdejotas klasiskas vērtības, piemēram, "Čardašs" no Leo Delība baleta "Kopēlija", bet koncerta noslēgumā dzirdēsim pasaulē populārās Ziemassvētku dziesmas "When a child is born" latvisko versiju "Tālā zvaigzne" ar dzejnieka Pētera Jurciņa vārdiem.

Koncertā pulcēsies dziedoši, muzicējoši un dejojoši dvīņi no visas Latvijas. Daudzi no viņiem ir piedalījušies LNT šovos "Dvīņi dzied" un "Dziedošās ģimenes", tostarp arī brāļi Jānis un Raimonds Almaņi no Liepājas.

Jānis un Raimonds Almaņi no Liepājas ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studenti ar ievērojamu pieredzi profesionālajā mūzikā. Jānis ir dziedājis Rīgas kamerkorī "Ave Sol", piedalījies arī LNT "Koru karos" Liepājas "Sarkanā kora" sastāvā. Abi kopā LNT šovā "Dvīņi dzied" bija starp fināla dalībniekiem.

Dvīņu pāriem ieeja koncertā būs bez maksas, bet citiem interesentiem koncerta apmeklējums maksās latu.