Studijas "OH"vaditāja kopā ar audzēknēm, kuru darbi izpelnījās tika iekļauti Rotko piemiņas izstādē. Foto no personīgā arhīva.


Bērnu mākslas studijā gads ir sācies ar priecīgām ziņām – piedaloties bērnu mākslas konkursā "Rotko-120", esam izturējuši milzīgu atlasi – no 600 iesūtītajiem darbiem tikai 120 tika atlasīti pasaules slavenā mākslinieka jubilejas izstādei "Rotko-120", un studijas "OH" audzēkņu darbi ir šo uzvarētāju sarakstā, portālu irliepaja.lv informēja studijas vadītāja Maira Markuševska.


"Esmu atgriezusies no ziemīgās Daugavpils mākslas iedvesmota, ar studistu nopelnītajiem Diplomiem somā, brīnišķīgu sava darba novērtējumu sirdī – dāvaniņu no Rotko mākslas centra," sajūsmināta ir studijas vadītāja.


Visi trīs konkursam iesūtītie darbi tagad skatāmi mākslinieka Marka Rotko jubilejas izstādē "Rotko 120", bet to autores – Marija Frolova (8 gadi), Evelina Orlova (9 gadi), Sofija Popadia (8 gadi – ir saņēmušas brīnišķīgus Pateicības rakstus. Visaugstāk – ar Atzinības rakstu – novērtēts Sofijas darbs "Sveiciens Daugavpilij!".


Cietoksnis, kur kādreiz glabājās lielgabali, munīcijas kastes, lādiņi, pulku karogi un bungas, ir pārtapis par oriģinālu, mūsdienīgu mākslas centru (2500 m2), un ir vienīgā vieta Austrumeiropā, kur ir iespēja iepazīties ar Daugavpilī (Dvinskā) dzimušā, pasaulē slavenā mākslinieka Marka Rotko oriģināldarbiem.