Domes pastāvīgajā Pilsētas attīstības komitejas sēdē 11. augustā deputāti lēma par izmaiņām līgumā ar atkritumu apsaimniekošanas operatoriem, kas nozīmē nešķiroto atkritumu izvešanas tarifa palielinājumu. Komitejas sēdē pieņemto lēmumu šonedēļ plānots apstiprināt domes sēdē.

Kā deputātiem skaidroja domes izpilddirektora vietnieks Mārtiņš Tīdens, atkritumu apsaimniekošanas tarifs, kas sastāv no divām daļām, viena no kurām – dabas resursu nodoklis un maksa SIA "Liepājas RAS" par poligona pakalpojumiem – regulāri palielinās, bet otra daļa – atkritumu izvešana un šķirošana, nav mainījusies kopš 2016. gada, kad tika slēgti līgumi ar atkritumu apsaimniekošanas operatoriem.

Diemžēl degvielas cenas ir augušas, un operatori – "Vides pakalpojumi Liepājā" un "Eco Baltia vide" – vairs nav ar mieru apsaimniekot atkritumus par līdzšinējo maksu.

Izpilddirektora ieskatā prasība pēc izmaiņām tarifā ir pamatota, un, piemēram, Dienvidkurzemes novada dome jau par to lēmumu esot pieņēmusi. Turklāt, pēc Tīdena sacītā, sadārdzinājums nav liels – vienam operatoram par 8,08%, otram – par 7,72% tajā sadaļā, ko apstiprina pašvaldība.

"Tas nozīmē, ka kopumā tarifs pieaugs vidēji par 3,7%," skaidroja Tīdens.

Naudas izteiksmē tas nozīmē, ka par standarta, 240 l konteinera izvešanu vienam operatoram maksa būs 4,87 eiro līdzšinējo 4,69 eiro vietā, bet otram – 4,80 eiro līdzšinējo 4,62 eiro vietā.