Foto no sargs.lv.


Latvijas Kara muzeja filiālē, Liepājas Karostā, apmeklētājiem ir aplūkojams Ukrainas bruņoto spēku iznīcināts Krievijas okupantu tanks "T-72B", kas jau iepriekš ticis izvietots arī citās Latvijas pilsētās, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa.


Tanku 2022.gada 31.martā cīņas laikā iznīcināja Ukrainas aizstāvji Bučas apgabalā. Ukrainas bruņotajiem spēkiem izdevās tanku neitralizēt, izmantojot kumulatīvo lādiņu, trāpot tanka munīcijas nodalījumam, kas izraisīja sprādzienu un spēcīgu ugunsgrēku.


Interesenti ir aicināti apmeklēt Liepājas krasta artilērijas bateriju Nr.2 katru nedēļu no trešdienas līdz svētdienai. Apmeklētāji baterijas Nr.2 teritorijā tiek ielaisti tikai gidu pavadībā.


Jau ziņots, ka no 2022.gada jūnija Liepājā ir apskatāma jauna Latvijas Kara muzeja vēstures ekspozīcija "Liepājas krasta artilērijas baterijā Nr.2", kas darbojas kā muzeja filiāle. Ekspozīcija ir ierīkota 19.gadsimta beigās uzbūvētajā krasta artilērijas baterijā Nr.2, kas Karostas daudzo objektu vidū joprojām ir noslēpumainākā vieta Liepājā.