Līdz ar "Liepājas metalurga" darbības atjaunošanu un citu uzņēmumu darbības paplašināšanu bezdarba līmenis Liepājā tuvākajos mēnešos samazināsies līdz aptuveni 10%.

To intervijā "Rietumu radio" sacīja Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks pilsētas attīstības un sadarbības jautājumos Gunārs Ansiņš (Liepājas partija).

Kā pastāstīja Ansiņš, lēmumu paplašināties pieņēmis Liepājas uzņēmums "Cotton Club" un Norvēģijas tekstilizstrādājumu ražošanas uzņēmums, Liepājas biznesa centram top trīs jaunas ražošanas telpas, kā arī pilsēta realizē "pietiekami lielus" industriālo teritoriju attīstības projektus.

Tāpat noticis "Liepājas metalurga" pārdošanas darījums, un jaunais īpašnieks jau sācis komplektēt komandu, līdz ar to patlaban ir pārliecība, ka šogad rūpnīcā atsāksies ražošana, sacīja Ansiņš.

"Protams, mums ļoti rūpīgi jāskatās uz bezdarbnieku vecuma struktūru," sacīja Ansiņš, norādot, ka vecumā no 50 līdz 54 gadiem Liepājā reģistrēti 708 bezdarbnieki, bet vecuma grupā no 55 līdz 59 gadiem – 686 bezdarbnieki. "Tā ir riska grupa, kur mums jādomā, kā šiem cilvēkiem atrast piemērotu darbu. Cilvēkiem šajā vecuma grupā ir daudz grūtāk iegūt jaunas zināšanas, ir daudz grūtāk piemēroties jauniem apstākļiem, tāpēc kopā ar NVA jau strādājam pie atsevišķām programmām tieši šīs vecuma grupas cilvēkiem."

Jau ziņots, ka pagājušā gada novembrī tika apturēta AS "Liepājas metalurgs" darbība un no darba atlaisti aptuveni 1500 cilvēki, kā rezultātā bezdarba līmenis Liepājā pieauga līdz 13,8% 2014.gada februārī. Augustā bezdarba līmenis Liepājā bija 12,5%.