Trešdien, 18.jūnijā, pulksten 16 Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centrs aicina ikvienu uz sarunu "Tautastērps vasaras saulgriežos”.

Saruna notiks Liepājas muzeja lielajā izstāžu zālē, Kūrmājas prospektā 16/18, informē muzejpedagoģe Astra Dzērve.

Pirmssvētku laikā Liepājas muzejā ar savām zināšanām dalīsies Latvijas Universitātes Latvijas vēstures Institūta Etnoloģijas nodaļas pētniece Anete Karlsone un praktizējoša folkloriste Sandra Aigare.

Tautastērpu pētniece A. Karlsone stāstīs par apģērbu vasaras saulgriežos – gan etnogrāfiski precīziem sendienu lieciniekiem, gan mūsdienās darinātiem un valkātiem tautastērpiem. Sarunas laikā varēs noskaidrot par veidiem un variantiem, kā ar apģērbu veidot latvisko saulgriežu sajūtu.

Savukārt latvisko paradumu zinātāja Sandra Aigare dalīsies Līgo svētku cienasta gatavošanas noslēpumos. Interesenti varēs noskaidrot labāko Jāņu siera recepti, pagaršot medalu un uzzināt, kā to gatavo.
 
Sarunas ieskandinās latviešu tautas dziesmas – gan līdzi dziedamas, gan klausāmas. Liepājas Bērnu un jaunatnes centra bērnu folkloras kopas "Ķocis” mazie dziedātāji ar vadītāju Solveigu Pētersoni dziesmās slavinās sauli un vasaras skaistākos svētkus.

Līgo svētki ir laiks, kurā visvairāk gribas izcelt latviskās identitātes sajūtu un izbaudīt to. Vasaras saulgrieži ir bagātīgi ar dažādiem rituāliem, dziesmām, īpašiem svētku ēdieniem. Pēdējos gados ir vērojama liela interese par latviskā tautastērpa valkāšanu un rotāšanos tieši Līgo vakara pasākumos.

Dalības maksa pasākumā – 2 €.