Šo sestdien, 8. aprīlī, no pulksten 11 līdz 15 Liepājas Latviešu biedrības namā, bezmaksas sarīkojumā visai ģimenei "Zaķim šodien Liela diena!" lielus un mazus liepājniekus gaidīs pats svētku gaviļnieks – Lieldienu Zaķis, informē nama sabiedrisko attiecību speciāliste Anda Birkenberga.

Rosīgā svētku atmosfērā varēs gan aktīvi iesaistīties un piedalīties tradicionālajās Lieldienu sacensībās un līdzdarboties "LaLu" radošajās darbnīcās, gan apskatīt un samīļot Zaķa radiniekus un draugus – trušus un draiskos kazlēnus no Tukuma novada zemnieku saimniecības "Lejaskroķi".

Jau tradicionāli, dienu pirms pašām Lieldienām, Liepājas Latviešu biedrības nams aicina ģimenes sagaidīt svētkus radoši un koši kopā ar saviem tuvajiem un mīļajiem, apmeklējot Lieldienu sarīkojumu "Zaķim šodien Liela diena!"

Lieldienu sarīkojuma apmeklētājus Liepājas Latviešu biedrības namā no pulksten 11 līdz 15 nepacietīgi gaidīs svinību gaviļnieks Zaķis, kurš aicinās gan nofotografēties savā Lielās dienas svētku alā, gan izaicinās sacensties tradicionālajās lustēs – olu ripināšanā un olu kaujās, ja vien katram būs paņemta līdzi sava Lieldienu ola. Veiksmīgākie sacensību dalībnieki, protams, tiks arī pie balvām – ieejas kartēm uz jautru un aizraujošu cirka izrādi visai ģimenei "Apkārt zemeslodei", ko piedāvā SIA "L Events".

Uz Lielās dienas svinībām ciemos ieradušies arī Zaķa radinieki truši no Tukuma novada zemnieku saimniecības "Lejaskroķi", kuri uzpucējuši savus kažokus ir gatavi izrādīties liepājniekiem un pilsētas viesiem. Savukārt iekārtotajā "lauku sētiņā"  viesosies ne tikai garauši, bet arī draiskulīgie un ziņkārīgie kazlēni, kuriem ļoti patīk cilvēku uzmanība, tāpēc ar nepacietību gaidīs kādu kopīgu foto mirkli. Bet sarīkojuma organizatori aicina būt ļoti atbildīgiem un klausīt kazlēnu saimnieces Maijas Zilbertes norādījumiem un ieteikumiem, kā arī ieklausīties, ko viņa interesantu atklās par trušu un kazlēnu ikdienu.

Bet, lai svētki būtu īsti svētki, Liepājas Latviešu Biedrības nams visus aicina līdzdarboties un iesaistīties arī radošajās darbnīcās, radot pašiem savus neatkārtojamos svētku dekorus. Šogad vajadzības gadījumā palīdzīgu roku sniegs un fantāzijas lidojumā doties aicinās radošā darbnīca "LaLu" no Aizputes. Nāc, izgatavo oriģinālu Lieldienu olu turētāju, ligzdiņu no dabas materiāliem un citus radošus un košus svētku dekorus.

Pasākumu rīko Liepājas Latviešu biedrības nams ar Liepājas valstpilsētas pašvaldības finansiālo atbalstu.

Informējam, ka pasākuma laikā tiks veikta sarīkojuma "Zaķim šodien Liela diena!" fotografēšana un filmēšana, sagatavotie materiāli tiks izvietoti Liepājas Latviešu biedrības nama mājaslapā – www.biedribasnams.lv, sociālo tīklu kontos un kā publicitātes materiāli.

Tāpat informējam, ka visiem svētku apmeklētājiem būs iespēja sagādāt sev arī gardas, veselīgas, skaistas, inovatīvas, rokām darinātas un unikālas lietas mājražotāju un amatnieku Lieldienu tirdziņā, ko organizē biedrība "ETNO Liepāja". Tirdziņš notiks Rožu laukumā 7.aprīlī no pulksten 11 – 18, bet 8.aprīlī no pulksten 10 līdz 16.