Svētdien, 28. aprīlī, nedēļu pirms vērienīgā orientēšanās pasākuma "Liepājas pēdas" velobraucēji visas dienas garumā ar noslēgumu Liepājas pludmalē aicināti kopā atklāt aktīvo velosezonu, kā arī vienlaicīgi uzsākt virtuālā izaicinājuma sacensības "Veloaktīvs 2024". Šogad riteņbraucēji izaicinājumā ar vairākiem starpfinišiem varēs individuāli krāt nobrauktos kilometrus līdz 27. septembrim, informēja Liepājas veloaktīvistu un ziemas peldētāju kluba "VeloRonis" valdes priekšsēdētāja Inga Krivcova.

Rīkotāji aicina dalībniekus iepazīties ar izaicinājuma sacensību nolikumu mājaslapā.

Izaicinājums "Veloaktīvs 2024" ir individuālas riteņbraukšanas sacensības, kur dalībnieki krāj kilometrus individuāli pārvietojoties ar velosipēdu. Mērķis ir izaicināt liepājniekus un tuvējās apkaimes iedzīvotāju ik dienas regulāri veikt vismaz 15 km garu distanci ar velosipēdu. Uzvarētāji būs tie, kuri savāks visvairāk kilometru līdz 27. septembrim. Diennaktī tiek ieskaitīta visgarākā vienā aktivitātē veiktā distance vai 15 km.

"Izaicinājumu šogad rīkojam individuāli, nevis komandās, un ar nobraukto kilometru ierobežojumu, vēlamies motivēt dalībniekus pārvietoties regulāri, vismaz 15 km diennaktī, bet saglabājot brīvo laiku arī citām savas dzīves svarīgām lietām un dotu iespēju arī tiem, kuri nav garo distanču braucēji un lielāko dienas daļu pavada savās darba vietās.  Galvenais, lai aktivitātes sāktas vai pabeigtas Liepājas valstspilsētas teritorijā, veiksmīgi reģistrētas platformas distantrace.com izaicinājumā "Veloaktīvs 2024 – Liepāja" un veiktas vienā uzskaitītā aktivitātē", ar izaicinājuma sacensībām iepazīstina Liepājas veloaktīvistu un ziemas peldētāju kluba "VeloRonis" valdes priekšsēdētāja Inga Krivcova.

Uzsākot virtuālā izaicinājuma sacensības, 28. aprīlī no pulksten 10 interesenti aicināti pēc savas izvēles jauktā secībā ar velosipēdu izbraukt četrus kontrolpunktus, lai saņemtu īpašo "Veloaktīvs puzles gabaliņu":
• "Cafe Kubs" Zirgu salā;
• Liepājas olimpiskā centra Baseins & SPA;
• "KURTS coffee", Tirgoņu ielā 24;
• "Čili Pizza", "XL Sala", Klaipēdas ielā 62.

Katrā kontrolpunktā dalībnieks saņems īpašo "Veloaktīvs puzles gabaliņu", kurus (kopskaitā četrus) jāuzrāda finišā pulksten 17 Liepājas pludmalē pie Liepājas burtiem (pie Glābšanas stacijas, Jūrmalas parks 2). Vairāki, visu kontrolpunktu apmeklējušie dalībnieki, saņems organizatoru un atbalstītāju balvas pēc nejaušības principa.        

Pasākuma noslēgumu organizatori plāno iemūžināt ar atraktīvu foto tehniku.

Aicinām dalībniekus līdz 26. aprīlim aizpildīt pieteikuma veidlapu izaicinājuma "Veloaktīvs 2024" atklāšanas pasākumam, kā arī reģistrēties izaicinājumam.

Izaicinājuma sacensībām interesenti var pievienoties jebkurā brīdī platformā distantrace.com. Izaicinājums ilgs no 2024. gada 28. aprīļa pulksten 10 līdz 27. septembra pulksten 22.

Izaicinājumu rīko Liepājas veloaktīvistu un ziemas peldētāju klubs "VeloRonis" ar Liepājas valstspilsētas atbalstu.

Plašāka informācija un "Veloaktīvs 2024" izaicinājuma sacensību nolikums mājaslapā, Facebook notikumā – "Veloaktīvs 2024".

Izaicinājuma programma:

28. aprīlis aktīvās velosezonas atklāšanas pasākums
10.00 – 17.00 pēc savas izvēles jauktā secībā ar velo izbrauc četrus kontrolpunktus:
• "Cafe Kubs" Zirgu salā;
• Liepājas olimpiskā centra Baseins & SPA
• "KURTS coffee", Tirgoņu ielā 24;
• "Čili Pizza", "XL Sala", Klaipēdas ielā 62

17.00 pulcēšanās Liepājas pludmalē pie Liepājas burtiem (pie Glābšanas stacijas, Jūrmalas parks 2);
17.30 kopīgs foto
17.45 atklāšanas pasākuma balvu pasniegšana

27. septembris – velorogaininga sacensību "Nakts Velobums" norises vietā (skvērā pie "Čili Pizza" Stendera ielā)

22.00 Izaicinājuma finišs
23.00 Izaicinājuma uzvarētāju apbalvošana un pasākuma noslēgums