Lai veicinātu kustību prieku un iespēju vingrot brīvā dabā, kā arī motivētu iedzīvotājus būt regulāri fiziski aktīviem, iedzīvotāji aicināti piedalīties bezmaksas fizisko aktivitāšu nodarbībās dažādos pilsētas mikrorajonos – Dienvidrietumu, Jaunliepājas, Ziemeļu priekšpilsētas mikrorajonā un Karostā, informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Dienvidrietumu mikrorajonā nodarbības norisināsies pirmdienās un trešdienās pulksten 18 brīvā dabā − laukumā pie āra trenažieriem Vaiņodes ielas galā, izejā uz jūru. Pirmdienu nodarbības vadīs trenere Dace Dieviņa, savukārt trešdienās apmeklētājus sagaidīs trenere Kristīna Petermane. Lai pieteiktos nodarbībām Dienvidrietumu mikrorajonā, jāsūta SMS trenerei Kristīnai uz tālruni 29 849 407.

Jaunliepājas mikrorajonā nodarbības norisināsies trešdienās pulksten 20 un sestdienās pulksten 9 Raiņa parkā, pie bērnu rotaļu laukuma. Nodarbības vada trenere Sintija Dance. Lai pieteiktos nodarbībām, jāsazinās ar treneri pa tālruni 20 034 240.

Ziemeļu priekšpilsētas mikrorajonā nodarbības vadīs treneru apvienība − Ance Zariņa, Reinis Rozītis un fizioterapeite Solveiga Rozentāle. Treniņi notiks pirmdienās un ceturtdienās pulksten 18. Līdz 20. janvārim nodarbības norisināsies tiešsaistē, taču no 24. janvāra klātienē brīvā dabā Ventspils ielas parkā. Pieteikšanās nodarbībām, sūtot sms uz tālruni 29 742 832 (Solveiga).

Karostas mikrorajonā nodarbības kopā ar treneri Sintiju Danci norisināsies piektdienās pulksten 18.30 Lāčplēša dārza, parkā pie bērnu rotaļu laukuma, un svētdienās pulksten 9 Liepājas 3. pamatskolas sporta laukumā Lazaretes ielā 8. Pieteikšanās, sazinoties ar treneri pa tālruni 20 034 240.

Ar februāri plānots, ka fizisko aktivitāšu nodarbības tiks atsāktas arī Zaļās birzes mikrorajonā, kā arī atkal tiks piedāvātas zemas intensitātes nodarbības personām no 54 līdz 63 gadu vecumam un grupai no 64 gadu vecuma.

Mikrorajonu fizisko aktivitāšu nodarbības paredzētas zemā līdz vidējā intensitātē, pielāgojoties laikapstākļiem. Aicinām vingrotgribētājus sagatavot laikapstākļiem piemērotu sporta apģērbu un apavus. Nodarbībām aicināti pieteikties arī iesācēji vai cilvēki pēc ilgākas sportošanas pauzes, tikai pirms nodarbības aicinām par to informēt treneri.

Uz nodarbību var ierasties tikai tad, ja ir veikta iepriekšēja pieteikšanās un saņemts apstiprinājums no trenera. Dalībnieku skaits grupā ir ierobežots – 20 dalībnieki un treneris.

Fizisko aktivitāšu nodarbības, kas norisinās klātienē, tiek organizētas epidemioloģiski drošā vidē jeb zaļajā režīmā, t.i., apmeklēt nodarbības klātienē var, trenerim uzrādot derīgu sadarbspējīgu "Covid-19" vakcinācijas, pārslimošanas vai balstvakcinācijas sertifikātu.

Apmeklējot nodarbības, obligāti jāievēro zemāk esošie noteikumi:
• neapmeklē nodarbības, ja parādījušās elpceļu infekcijas pazīmes,
• ievēro 2 m distanci no citiem nodarbību apmeklētājiem,
• ierašanās uz nodarbību tikai pēc iepriekšējas pieteikšanās,
• jāizvairās no drūzmēšanās, ierodoties un pametot nodarbību,
• nodarbības apmeklēt nevar, ja uz personu attiecas pašizolācijas, izolācijas vai karantīnas nosacījumi,
• izvērtē savu veselības stāvokli, pirms apmeklē nodarbību,
• nodarbību vadītājs ir tiesīgs atteikt nodarbību personai, kas nav ievērojusi noteikumus vai nespēj uzrādīt derīgu sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu.

Nodarbības tiek finansēts Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2/16/I/088 "Liepāja.Vesels.Aktīvs.Laimīgs" ietvaros.

Papildu informācija, sazinoties ar Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļu pa e-pastu: veseliba@liepaja.lv.