Lai veicinātu sabiedrības iesaisti un aktīvu darbību Liepājas pilsētas pieteikuma sagatavošanā iesniegšanai konkursā par Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 titula iegūšanu, vietējās nevalstiskās organizācijas (NVO) aicinātas līdzdarboties šajā procesā, informē Liepājas domes sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.
Liepājā kopumā ir reģistrētas vairāk nekā 1000 dažādu jomu biedrības un nodibinājumi, kas apvieno cilvēkus ar daudzveidīgām interesēm. Pilsētas pašvaldība ikdienā strādā ar aktīvākajām organizācijām, bet liela daļa no kopējā nevalstiskā sektora pārstāvju skaita ir salīdzinoši neaktīva.
"Gatavojot Liepājas pieteikumu 2027.gada Eiropas Kultūras galvaspilsētas titula iegūšanai, gribam iesaistīt šo nozīmīgo pilsoniskās un aktīvās sabiedrības daļu – nevalstiskā sektora organizācijas – biedrības un nodibinājumus, kuri ikdienā nav tik aktīvi. Iespējams, šis ir īstais brīdis kļūt aktīvākiem un pamanāmāk pārstāvēt savas intereses. Vēlamies lai pēc iespējas lielāka sabiedrības daļa iesaistās pieteikuma gatavošanā Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 titula iegūšanai un dalās savā pieredzē, idejās un priekšlikumos, kā mums visiem kopā pieteikumu sagatavot pēc iespējas labāku," sacīja Eiropas Kultūras galvaspilsētas 2027 projekta vadītāja Inta Šoriņa.
Ņemot vērā to, ka Liepājas pilsētas mērķi dalībai Eiropas Kultūras galvaspilsētas 2027 titula iegūšanai ir ne tikai saistībā ar kultūru tradicionālajā izpratnē, bet arī ekonomiku, vidi, izglītību un citām nozarēm, aicinām iesaistīties ne tikai kultūras NVO sektora pārstāvjus, bet dažādu jomu sabiedrības pārstāvjus.
Aicinām Liepājā reģistrēto NVO pārstāvjiem aizpildīt šo anketu un aktīvi līdzdarboties mūsu pilsētas kopējā attīstībā. Anketu lūdzam aizpildīt līdz 17. janvārim.
Anketa pieejama šeit.
Atgādinām, ka par Liepājas galvenajiem mērķiem Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027.gadam programmas īstenošanā noteikts – veicināt Liepājas pilsētas ekonomisko izaugsmi, kā arī atpazīstamību vietējās un starptautiskajās mērķauditorijās; rosināt Liepājas iedzīvotāju izglītošanu un līdzatbildību sabiedriski aktīvos procesos, komunikāciju starp dažādu nozaru profesionāļiem, veidojot daudzveidīgus jaunrades procesus un iesaistot dažādās kultūras aktivitātēs; nodrošināt augstvērtīgus kultūras, mākslas un starpnozaru pasākumus; attīstīt kultūras un atpūtas infrastruktūru, kā arī veicināt objektu, kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu un attīstīšanu.
Liepājas čempionāts grieķu-romiešu cīņā aizvadīts ar interesantām cīņām
2
0