Nedēļas nogalē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā piecas studentes, topošās mūzikas skolotājas piedalījās Latvijā pirmajā konkursā "Mūzikas skolotājs XXI gadsimtā".

No Liepājas Universitātes konkursā piedalījās studiju programmas "Skolotājs" apakšvirziena "Mūzikas skolotājs" 4.kursa studente Agnese Čīče, kura pēc iegūto punktu skaita ierindojās trešajā vietā, informē LiepU  sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Milberga.

Konkursa galveno balvu – mūzikas instrumentu komplektu – ieguva Ieva Sproģe no Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas.

Konkursantēm bija jāpiedalās vairākās disciplīnās: atklātajā nodarbībā – mūzikas stundas vadīšana Mārupes vidusskolas 5. klases un Rīgas 6. vidusskolas 7. klases skolēniem; radošajā konkursā, kurā jauno mūzikas skolotāju vērtēja kā mūziķi un kā radošu mākslinieku. Pēdējā disciplīna – interaktīva zināšanu un taktikas spēle "Garā pupa", kurā bija jāatbild uz pieciem dažādas sarežģītības pakāpes jautājumiem, piemēram, mūzikas mācīšanas un skolas kora darba metodikā, ritmikā, mūzikas vēsturē un teorijā, pedagoģijā, psiholoģijā u.c.

Studentes vērtēja profesionāla žūrija – Mirdza Paipare no Liepājas Universitātes, Irēna Nelsone no Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas, Laimrota Kriumane no Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas, Skaidrīte Ērliha no Daugavpils Universitātes un Rūta Kanteruka no Latvijas Vispārējās izglītības asociācijas vadītāja, Rīgas Starptautiskā skolas Mūzikas skolotāja.