No sava ierastā norises laika pavasarī uz vasaru pārceltais 29. Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls ar 5 koncertiem Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" skanēs gan jūlijā, gan augustā, informē Liepājas Simfoniskā orķestra sabiedrisko attiecību vadītāja Iveta Vēvere.

Festivāla dalībnieku vidū ir gan lietuviešu operdīva Vida Miknevičiute un latviešu tenors Aleksandrs Antoņenko, gan pianisti Georgijs Osokins un Reinis Zariņš un citi izcili mūziķi.

"Tie būs brīnišķīgi klasiskās un džeza mūzikas mirkļi izcilu mūziķu interpretācijā. Lieliskie diriģenti Gintars Rinkevičs un Atvars Lakstīgala, Liepājas Simfoniskais orķestris, virtuozie un radoši spilgtie klaviernieki Agnese Egliņa, Georgijs Osokins un Reinis Zariņš, spožais lietuviešu soprāns Vida Miknevičute, pasaulē pieprasītais tenors Aleksandrs Antoņenko, smalkjūtīgie kamerdziedātāji Ilze Grēvele-Skaraine un Rinalds Kandalincevs, Gruzijas džeza balss Liza Kereselidze un dzīvīgais Xylem Trio — piecos neaizmirstamos vakaros koncertzālē "Lielais dzintars," tā šī gada festivālu piesaka muzikologs Orests Silabriedis.

1. jūlijā pulksten 20 latviešu vokālās kamermūzikas vakarā kopā ar Lielās mūzikas balvas 2020 laureāti Agnesi Egliņu dziedātāji Ilze Grēvele-Skaraine un Rinalds Kandalincevs priecēs ar Latvijas vasaras smaržas iemiesotām skaņām — liriskām un degsmīgām, klusinātām un brāzmainām. Programmā ir iekļauta mūzika, ko radījuši Jānis Mediņš, Jāzeps Vītols, Pēteris Plakidis, Paula Līcīte, Marģeris Zariņš un citi ievērojami latviešu komponisti.

Jau 2. jūlijā pulksten 20 mūsu starptautiski atzītais pianists Georgijs Osokins aicina baudīt Friderika Šopēna klaviermūziku – sapņainu, brāzmainu, vīrišķīgi ieturētu, pārjuteklisku, neizzināmu, uzminamu. Tā būs programma, kas veidota oriģinālā un aizraujošā dažādu žanru kompozīciju virknējumā – noktirnes, mazurkas, etīdes un eleganti valši, fantāzija, balāde, arī polonēze.

3. jūlijā pulksten 20 beidzot klātienē ar saviem klausītājiem varēs tikties arī Liepājas Simfoniskais orķestris, šoreiz diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā. Koncerta īpašie viesi būs Latvijā pazīstamā lietuviešu soprāndziedātāja Vida Miknevičute, kas Liepājā uzstāsies īsi pirms savas debijas Zalcburgas festivālā, kā arī izcilais pianists Reinis Zariņš. Klausītāju baudījumam skanēs gan brīnišķīga opermūzika, gan simfoniska vēriena piesātinātais Johannesa Brāmsa Otrais klavierkoncerts.

Savukārt Zvaigžņu festivāla otra daļa izskanēs augusta beigās. 26. augustā varēs baudīt Gruzijas meistara Gijas Kančeli mūziku, kas spēcīgi iedvesmojis ne vien Xylem Trio mūziķus, bet arī uzlēcošo Gruzijas džeza zvaigzni Lizu Kereselidzi. Bet 27. augustā kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri un maestro Gintaru Rinkeviču uz "Lielā dzintara" skatuves kāps pasaulē pieprasītais tenors Aleksandrs Antoņenko, lai atskaņotu monumentālu populāras opermūzikas programmu.

* Klausītāju ievērībai ziņojam, ka sakarā ar Covid-19 ierobežojumiem, kas ietekmē viesmākslinieku ceļošanu, diemžēl tiek atcelti iepriekš 2021. gada 1. un 3. jūlijā paredzētie Zvaigžņu festivāla klātienes koncerti ar Maijas Kovaļevskas un Armanda Ābola piedalīšanos. Lai saņemtu atpakaļ samaksāto naudu, iegādātās biļetes var atdot jebkurā "Biļešu paradīzes" kasē. Nauda par internetā iegādātajām biļetēm ir atmaksāta jau automātiski.

Plašāka informācija par festivāla koncertiem atrodama Liepājas Simfoniskā orķestra mājas lapā www.liepajassimfoniskais.lv. Festivālu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds un Liepājas pilsēta.