Sestdien, 14.martā, pulksten 18 koncertzālē "Lielais dzintars" noslēgsies 28. Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls. Šajā koncertā ar šī gada jubilāra Ludviga van Bēthovena klavierkoncertu uz skatuves kāps Čīlē dzīvojošais latviešu virtuozs un augstskolas docētājs Armands Ābols, informē Liepājas Simfoniskā orķestra  sabiedrisko attiecību vadītāja Iveta Vēvere.

"Esmu bezgala laimīgs pēc daudziem gadiem atgriezties šajā festivālā, šoreiz atskaņojot vienu no saviem mīļākajiem opusiem – Bēthovena Ceturto klavierkoncertu," stāsta Eiropas, ASV un Dienvidamerikas mūzikas kritiķu augstu novērtēts pianists Armands Ābols, kurš savulaik vēl Pianisma zvaigžņu festivālā piedalījies vairākkārt, 1993. un 2002.gadā. Pieredzējušais pianists un daudzu starptautisku konkursu laureāts koncertē gan Ziemeļamerikā un Dienvidamerikā, gan Eiropā, un viņa koncerti tiek regulāri pārraidīti Argentīnas, Brazīlijas, Čīles, Kolumbijas, Spānijas un Latvijas radio un televīzijas kanālos.

Bēthovena gadam par godu Zvaigžņu festivāla noslēguma koncerts iesāksies ar dižā komponista varoņoperas "Fidēlio" uvertīru, kam sekos viens no visu laiku skaistākajiem žanra paraugiem – viņa Ceturtais klavierkoncerts – sirreāla fantāzija, saruna ar klusuma pauzēm, mēnesnīca, kas pārceļ citā realitātē. Kā raksta muzikologs Orests Silabriedis – tieši Armanda Ābola gudrā, vīrišķīgā, pārdomātā un smalkā muzikālā domāšana ir kā radīta šī ģeniālā koncerta atskaņošanai.

Pie diriģenta pults stāsies Atvars Lakstīgala, kura talants jo koši atplaukst gan romantisma laika mūzikas jūtu viļņos, gan Bēthovena ģeniālo skaņurakstu tulkošanā.
Kā ziņots jau iepriekš, šajā koncertā piedalīsies arī latviešu operdīva Maija Kovaļevska, izpildot ārijas no pasaulslavenām itāļu operām. Savukārt, piepildot abu mākslinieku sen lolotu sapni, 13. marta vakarā viņi muzicēs kopīgi, kad Armands būs Maijas pianists. Armanda solo sniegumā šajā vakarā varēs dzirdēt Šopēna 9. opusa populārās noktirnes (naktsmūziku) un Šūmaņa "Bērnu ainu" izlasi.

Atgādinām, ka ar pieciem koncertiem jau no šīs sestdienas, 7.marta – 14. martam Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" norisināsies Liepājas Simfoniskā orķestra rīkotais nu jau 28. Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls, kurā piedalīsies izcilības no Brazīlijas, Čīles, Portugāles, Francijas, Čehijas, Lietuvas un Latvijas.

Festivālu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds un Liepājas pilsēta. Biļetes uz festivāla koncertiem pieejamas visās "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv.