Liepājas Simfoniskā orķestra rīkotajā Liepājas Starptautiskajā zvaigžņu festivālā vakar, 2.martā, Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" Dzintara Jurgelaiša kamerzālē klausītāji baudīja latviešu kormūzikas pērles Rīgas kamerkora "Ave Sol" un diriģenta Jurģa Cābuļa interpretācijā.

Koncertā piedalījās arī Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi – orķestra koncertmeistare, vijolniece Līga Baltābola un jaunais čellu grupas koncertmeistars Klāvs Jankevics, kā arī orķestra biežs viesis, pianists Edgars Tomševics un debešķīgi dzidrās balss īpašniece – dziedātāja Aleksandra Špicberga, informē orķestra sabiedrisko attiecību vadītāja Iveta Vēvere.

Jaunās kordiriģentu paaudzes pārstāvja un Dziesmusvētku virsdiriģenta Jurģa Cābuļa vadībā Rīgas kamerkoris "Ave Sol" atskaņoja latviešu kormūzikas meistaru dziesmas.

Koncerta programmā skanēja sapņainā grafiķa Jāņa Ivanova vokalīzes un variācijas, Pētera Vaska zemgaliskās "Līdzenuma ainavas" un vīzija "Klusuma auglis" ar Mātes Terēzes tekstu kā apliecinājumu mūžīgās mīlestības dzīvīgumam, Pētera Plakida cikls "Trejžuburi", kā arī jaunās paaudzes skaistuma meklētāja Jēkaba Jančevska lieldarbs korim un čellam "When" ar Šekspīra dzeju un "Meditācija gaismai" vijolei un klavierēm.

Zvaigžņu festivāla turpinājumā jau rīt, 4. martā, pulksten 18, uz skatuves kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri kāps divi mūsdienu pūšaminstrumentu mūzikas dižgari – viens no pasaulē pieprasītākajiem trompetistiem, par trompetes Paganīni sauktais mūziķis Sergejs Nakarjakovs un par izcilāko 20. gadsmita metālpūtēju nodēvētais trombonists, arī diriģents un komponists Kristians Lindbergs.

 Zvaigžņu festivālā Lindbergs spēlēs solo pats savā Trombonkoncertā "Black Hawk Eagle" un diriģēs divus citus lieldarbus: Mečislava Veinberga mistikas pilnām krāsām un negaidītām temperamentu maiņām caurstrāvoto Trompetes koncertu un Žana Sibēliusa populāro Otro simfoniju.

31. Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivālu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Liepājas pilsēta un SEB banka.

Biļetes uz festivāla koncertiem nopērkamas "Biļešu paradīzes" tīklā www.bilesuparadize.lv.