Publicitātes foto


Kaladū, Totari, Olilo! Reizi gadā šie piedziedājumi top par pirmdziedājumiem, jo dziedāti īstajā laikā – svētku laikā. Latvieši nevienus citus gadskārtas godus nav dēvējuši par svētkiem. Ir Meteņi, Lieldienas, Miķeļi un Mārtiņi, bet tikai ziemas saulgrieži saukti par Ziemassvētkiem. Tad dainu latvietis ciemos gaida pašu Dievu, ne tikai Dieva dēlu Jāni, kā gada otrā pusē. Un tepat arī Pele ar savu bezgalīgo ceļojumu, Kaza un Vilks, danču bērni un čigāniņi, portālu informēja kultūras nama "Wiktorija" pārstāvis Uldis Meļķis.

Ziemassvētku koncerti ir īpaši pašiem mūziķiem un "Iļģu" mūzikas klausītājiem. Šogad, tieši ziemas saulgriežu vakarā – piektdien, 22. decembrī, pulksten 21, koncerts būs Kultūras namā "Wiktorija" Liepājā, Graudu ielā 36/38.

Arī šogad "Iļģu" skanējumu papildinās unikālās balss īpašniece Zane Šmite, bez kuras Ziemassvētku koncerts nav iedomājams.

"Iļģu" šajos koncertos – Ilga Reizniece (balss, vijole), Māris Muktupāvels (balss, dūdas, kokle, akordeons), Gatis Gaujenieks (balss, basģitāra, ģīga), Egons Kronbergs (ģitāra), Martins Linde (bungas, perkusijas).