Vērojot pašreizējo koncertzāles "Lielais dzintars” projekta virzību, prātā nāk vēl vienas kultūras iestādes celšanas iecere, kura beidzās, būvniecībai tā arī nesākoties.

Tas bija laiks, kad pašvaldība atteicās no tā sauktās Liepājas teātra Mazās zāles izmantošanas Baznīcas ielā 3/5. Argumenti bija pārliecinoši – ēka celta bankas vajadzībām un nav piemērota pat mazai skatuvei. Nav piemērotu palīgtelpu, pie mājas nav iespējams novietot auto. Rezultātā Berči projektēto ēku pašvaldība pārdeva par dažiem desmitiem tūkstošiem latu...
Protams, ka kulturālā sabiedrība uzstājīgi sāka taujāt par citiem risinājumiem, jo visi atzina, ka Liepājas teātrim tā pilnvērtīgam darbam Mazā zāle nepieciešama. To atzina arī domē, uzskatot, ka Liepājas teātrim Mazās zāle ir gan prestiža, gan goda un profesionālās eksistences jautājums.
2002. gada rudenī tika izsludināts konkurss par ideju skiču projektu Liepājas teātra Mazās zāles konceptuālajam risinājumam Teātra ielā 2, kur tagad atrodas skvērs.

2003. gada janvārī, žūrijas komisijai atverot konvertus, tās priekšsēdētājs V. Skujiņš paziņoja rezultātus.

Konkursam bija pietikti pieci darbi. II vieta tika piešķirta divām skiču vizijām – arhitektu Andreja Ģelža un Oskara Salputras, kā arī Jura Pogas, Žannas Turovas, Ilvas Asmusas un Jāna Ulbiksa darbiem, katram pa Ls 1500. Vēl godalgotie konceptuālie skiču pieteikumi par kopsummā Ls 2000 bija iesniegti no arhitektiem Arta Zvirgzdiņa, Kārļa Ozoliņa un Renātes Pablakas, kā arī vienīgā liepājnieka, mākslinieka Valda Mackara.

Atceros, ka domes Būvvaldes un Izpilddirekcijas amatpersonas solīja – tiklīdz tiks atrasts finansējums, konkursa uzvarētājiem tiks piedāvāts piedalīties Mazās zāles projekta izstrādē. Par konkursu un Mazās zāles būvniecību nu ir aizmirts, jo kopš 2004. gada ilgstošā dienaskārtībā ir Superprojekts – koncertzāle „Lielais dzintars”, kam kā papīra projektam nu jau iztērēti daudzi miljoni.

Tad jau pirms astoņiem gadiem notikušais pasākums par būvniecību Teātra ielā 2, ar celtniecības darbiem tā arī nesācies, izmaksāja daudz lētāk – tikai aptuveni piecus tūkstošus latus.