Ar krāšņu koncertu piektdienas vakarā Liepājas Simfoniskais orķestris noslēdza savu pirmo sezonu galvenā diriģenta Gunta Kuzmas vadībā, koncertzālē "Lielais dzintars" atskaņojot Riharda Štrausa, Sergeja Prokofjeva un Gundara Pones mūziku. Koncerta īpašais viesis bija pianists Antons Ļahovskis, informē Liepājas Simfoniskā orķestra sabiedrisko attiecību vadītāja Iveta Vēvere.

Guntis Kuzma koncerta programmā bija iekļāvis divas 20.gadsimta sākuma mūzikas izcilības – Riharda Štrausa simfonisko poēmu "Makbets" un Sergeja Prokofjeva Trešo klavierkoncertu ar pianista Antona Ļahovska solo.

Līdzās abiem citzemju dižgariem koncerta programmā bija likta arī Liepājā skolas gaitas sākušais trimdas latviešu komponists, viens no mūsu ievērojamākajiem modernistiem Gundaris Pone. Viņa kompozīcija La Serenissima ir atzīšanās mīlestībā komponista dievinātajai Venēcijai un itālietei Mariolīnai, kas kļuva par Pones dzīvesbiedri. Latvijā šis opuss skanēja pirmoreiz.

Koncertsezona noslēdzas, un Liepājas Simfoniskais orķestris aicina savus klausītājus baudīt vasaru, protams, neaizmirstot par mūzikas neatkārtojamo klātesamību dvēseles veldzēšanā.

Šovasar orķestris sarūpējis divus burvīgus muzikālus vakarus koncertdārzā "Pūt, vējiņi!": 15.jūlijā krāšņā opermūzikas galā koncertā klausītāji varēs baudīt slavenu operu uvertīras, ārijas un ansambļu dziedājumus, ko radījuši tādi mūzikas dižgari kā Džuzepe Verdi, Džoakīno Rosīni, Pjetro Maskanji, Žils Masnē un Šarls Guno; 26.augustā Liepājas Simfoniskais orķestris kopā ar ģitāristu un komponistu Kasparu Zemīti, kā arī dziedātājiem Renāru Kauperu, Daumantu Kalniņu un Elzu Rozentāli sastapsies simfoniskā sarunā ar vienu no izcilākajiem latviešu komponistiem – Imantu Kalniņu.

2.jūlijā Liepājas Simfoniskais orķestris koncertēs arī XXVII Vispārējo latviešu dziesmu un XVII Deju svētku atklāšanas koncertā svētku dalībniekiem, savukārt 5. augustā esat aicināti uz festivālu "Liepājas skaņas Rundāles pilī", kura programmā iekļauti trīs pasākumi, tematiski caurvijot kultūras un mākslas vēsturi no antīkās pasaules līdz pat mūsdienām.

Biļetes uz Liepājas Simfoniskā orķestra koncertiem pieejamas "Biļešu paradīzes" tīklā www.bilesuparadize.lv/lv/organizer/50.

Koncertus atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds un Liepājas pilsēta.