Galerijas "Romas dārzs" kolekcijā ir vairākas latviešu autoru gleznas, kurās tvertas vasaras ziedu kompozīcijas, parādot gan to krāšņumu, gan daudzveidību.

Vasaras saulgrieži, Latvijas zaļojošā daba un ziedošās puķu pļavas iedvesmojušas daudzus māksliniekus. Mākslinieki spēj ieraudzīt skaistumu ikvienā mazākajā pļavas ziediņā un to parādīt savos darbos.

Cik bagāts un kupls ir latviešu mākslinieku pulks, tik daudzveidīgi un bāgātīgi ir attēloti ziedi mākslinieku darbos. Ziedi gleznoti dažādās tehnikās – gan eļļas, gan akvareļa, gan pasteļa.

Vasaras saulgriežu svinību noskaņu klusās dabas kompozīcijā attēlojusi māksliniece Austra Melnāre 1958. gadā gleznotā darbā "Jāņu zāles". Austra Melnāre (1916-1995) bija viena no sava laika talantīgākajām portretistēm, tomēr gleznojusi arī klusās dabas un abstraktas kompozīcijas.

Galerijā skatāmas divas izcilās latviešu mākslinieces Ritas Valneres pasteļgleznas, kas gleznotas 1989. gadā un kurās uz tumša fona attēlotas filigrāni un precīzi izzīmētas bagātīgas ziedu kompozīcijas. Rita Valnere (1929-2015) bijusi plaša diapazona māksliniece, latviešu tonālās glezniecības skolas pārstāve, kas strādājusi eļļas un pasteļa tehnikā.

Savukārt mākslinieks Jānis Gunārs Kalnmalis koši un spilgti, savā lielformāta gleznā "Klusā daba ar ķiršiem" attēlojis vasaras ziedus un kārdinošus ķiršus. Kalnmalis (1939) ir ļoti vitāls un ražīgs mākslinieks, strādā visos žanros, pamatā eļļas tehnikā. Viņa glezniecībā raksturīgs piesātināts, smagnējs kolorīts, kurā liela nozīme otas triepienam un faktūrām. Kalnamlis mācījies Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas dekoratīvās noformēšanas nodaļā, ko absolvējis 1960. gadā. Studijas turpinājis Latvijas Mākslas akadēmijas Gleznošanas nodaļā, ko beidzis 1967. gadā.

Arī viens no populārākajiem savas paaudzes mākslinieks Alfejs Bromults (1913-1991) eļļas gleznā "Vasaras prieks" gleznojis pļavu ziedu pušķi. Bromults bijis reālists, gleznojis galvenokārt ainavas, portretus un ziedus. Ainavās tiecies pēc vispārināta dabas tēla, gleznojot ziedus, atspoguļojis mirkļa skaistumu. Bromulta mākslas darbos liela nozīme plastiski izteiksmīgajam zīmējumam, kāpinātajai ekspresijai un kolorītam.

Galerijas kolekcijā ir Liepājas vecmeistaru gleznotās klusās dabas ar ziedu kompozīcijām. Viena no tām ir mākslinieka Staņislava Diņģeļa (1899-1988) gleznotā klusā daba ar margrietu pušķi vāzē. Arī Matīss Zavickis (1911-1988) gleznā "Klusā daba ar māla krūzi" gleznojis kompozīciju, kurā spilgts akcents ir margietas un rudzupuķes keramikas vāzē. Ziedus eļļas tehnikā gleznojusi arī māksliniece Benita Bitāne, galerijas kolekcijā ir viņas 1998. gadā gleznotā eļļas glezna "Jūnijs". Savukārt akvareļu tehnikā strādājis Visvaldis Garokalns (1933-2005) un viens no galerijas jaunieguvumiem ir mākslinieka 1981. gadā gleznotais akvarelis "Lauku ziedi".